Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

'Beste ploeg heeft gewonnen'

KNVB Media
KNVB Media
11 juli 2010, 23:52

Foto:

Bert van Marwijk was zoals elke Nederlander teleurgesteld dat zijn elftal er zondag niet in slaagde de eerste wereldtitel in de geschiedenis te pakken. Spanje was met 1-0 te sterk. Tegelijkertijd was de bondscoach van Oranje ook reëel. ,,De beste ploeg heeft gewonnen.”

,,Natuurlijk ben ik teleurgesteld. Dit is een WK en we hebben net de finale verloren, dat zegt mij ook wel wat. Maar de beste ploeg heeft gewonnen.” Oranje leek de eerste helft wel onder stroom te staan, zo omschreef de trainer het matige spel in de eerste 45 minuten. ,,De tweede helft speelden we beter, maar Spanje kreeg meer kansen.”

Toch leek Nederland, dat soms piepte en kraakte, de strafschoppenserie te gaan halen door Spanje op 0-0 te houden. Totdat Andres Iniesta vier minuten voor het einde van de verlenging alsnog scoorde namens de Spanjaarden. ,,Zuurder kan bijna niet.”

Ondanks de nederlaag in de WK-finale, krijgt Oranje dinsdag toch een huldiging. In Amsterdam krijgt het team een eerbetoon voor het bereiken van de tweede plaats. Van Marwijk: ,,Ik moet daar nu even niet aan denken", aldus de bondscoach. ,,Maar misschien denk ik daar later wel heel anders over. Ik ben nu vooral erg teleurgesteld."
 


  • Tags:

Laatste artikelen