Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Damaris Egurolla torent boven iedereen uit en kopt Oranje naar 3-0. - Foto: KNVB Media
Als het niet over de grond gaat dan maar door de lucht. Oranje gebruikte het koppie in de WK play-offs return tegen Hongarije. Drie keer zelfs dankzij achtereenvolgens Esmee Brugts, Lineth Beerensteyn en Damaris Egurolla. Zo vervolgt Nederland met klinkende cijfers (11-0 over twee duels) de jacht op een ticket voor het WK 2027, volgend jaar in voetbalmekka Brazilië. Oranje moet nog een horde nemen. Eind november en begin december is Slovenië de laatste tegenstander in de allesbeslissende finale van de WK play-offs.
Oranje keerde in Tilburg terug op historische grond. Twee keer legde Nederland een memorabele wedstrijd op de mat in het Koning Willem II stadion. En twee keer was België de tegenstander. In 2017 bereikte Oranje met Arjan Veurink nog als assistent van bondscoach Sarina Wiegman via de Zuiderburen (2-1) de kwartfinale van het glorieuze EK. Ook onvergetelijk was het Nations League duel in 2023. Nederland won na een zenuwslopende slotfase met 4-0. Damaris Egurrola zorgde er met twee rake kopballen voor dat Nederland zich op doelsaldo ten koste van Engeland plaatste voor de Final Four.
— De basiself van Oranje voor het duel met Hongarije.
Spannend zou het tegen Hongarije niet worden. Daar had Oranje zelf al voor gezorgd in de heenwedstrijd van de eerste ronde van de WK play-offs. Hongarije werd in eigen huis met 0-8 opgerold. Maar zoals de nu als eindverantwoordelijke op de bank zittende Arjan Veurink vooraf had gezegd: 'Voetbal is uitgevonden om het publiek te vermaken en daar had zijn ploeg weer heel veel zin.' En ook kopballen zouden nu weer een belangrijke rol spelen.
De bondscoach had zijn basiself op een plek gewijzigd. Jarnou Levels verving Marisa Olislagers als linker vleugelverdediger. Lize Kop stond voor de 25ste keer onder de lat bij Oanje. Beide ploegen betraden het veld met een Pink Ribbon op hun trainingsjack om aandacht te vragen voor Borstkankermaand. De boodschap over het belang van zelfonderzoek naar borstkanker was overal in het stadion duidelijk zichtbaar.
— Lize Kop met de Pink Ribbon op haar jack keepte haar 25ste interland. Een fraaie mijlpaal.
Het talrijke publiek ging er dus even goed voor zitten en werd al snel op zijn wenken bediend. Oranje zocht en vond de ruimte in de beginfase vooral via rechterflank bij Daniëlle van de Donk. Zij legde de bal in de achtste minuut op het hoofd van de instormende Esmee Brugts, die de openingstreffer fraai binnen kopte; 1-0.
Maar Hongarije wilde zich niet nog een keer naar de slachtbank laten leiden. De as werd vakkundig dichtgemetseld om het gevaar van Lineth Beerensteyn en Victoria Pelova te neutraliseren. In Hongarije waren beiden nog goed voor een hattrick.
— Esmee Brugts kopt de 1-0 binnen.
Via de vleugels dan maar. Oranje kwam zowel over links als over rechts regelmatig goed door, maar in de eindpass voor de goal werden net de verkeerde keuzes gemaakt. Echt grote kansen over de grond creëerde Oranje dan ook niet in het overvolle strafschopgebied.
Gelukkig is er dan nog altijd Lynn Wilms. Met haar fijne rechterbeen slingerde ze de bal vlak voor rust karakteristiek om de verdediger heen. Beerensteyn hoefde vervolgens alleen maar haar hoofd tegen de bal te zetten; 2-0. En in de blessuretijd van de eerste helft knikte de kopsterke Egurolla ook nog een corner van Brugts binnen; 3-0.
— Voorzet Lynn Wilms, kopbal Lineth Beerensteyn; 2-0 en dat moet gevierd.
Na rust joeg Oranje op meer goals. Veurink bracht met Jill Roord, Ella Peddemors en Kerstin Casparij nieuwe energie. Oranje kreeg ook grote kansen. Peddemors kogelde de bal op de lat en geselde de vuisten van keeper Lauren Brzykcy. Pelova mikte een kopbal na een voorzet van de ingevallen Lotte Keukelaar naast. Roord vond een gaatje in de oranje-witte mierenhoop, die het strafschopgebied van Hongarije vaak was, maar schoot recht op de keeper.
Een memorabele avond werd het dus niet in Tilburg. Behalve voor Isa Kardinaal. De 21-jarige verdediger van London Ciy Lionesses viel twintig minuten voor tijd in voor Veerle Buurman en debuteerde voor Oranje. Kardinaal maakt een sterke ontwikkeling door in Engeland.
— Isa Kardinaal viert haar debuut voor Oranje met oud-ploeggenoot Lotte Keukelaar, allebei ex-Ajax.
Zo heeft Veurink ook centraal achterin steeds meer te kiezen. En dat is een prettige gedachte op weg naar de beslissende play-off duels tegen Slovenië. Oranje speelt op 26 november eerst uit en ontvangt de Slovenen op 5 december in Utrecht. De aftrap in Stadion Galgenwaard is om 18.00 uur. Een mooie avond om het ticket voor het WK uit te pakken.
Ben jij erbij?