Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Aanvoerder Rosa van Gool in duel met haar tegenstander. - Foto: KNVB Media
Jong Oranje is het tienlandentoernooi begonnen met een 2-0 nederlaag tegen Frankrijk. De ploeg van KNVB-coach Olivier Amelink had in de eerste helft het beste van het spel, maar moest na rust buigen voor de individuele klasse van spits Liana Joseph.
In eerste instantie was er weinig aan de hand voor de nieuwe generatie van Jong Oranje, waarbij Suus Verdaasdonk, Karlijn Woons, Xanne Kip en keeper Danae van der Vliet hun debuut maakten in de basis. Nederland had een veldoverwicht door goed druk te zetten op de Franse defensie. Vooral Kip zorgde vanaf de linkerkant voor gevaar. Na vijf minuten schoot de Ajax-aanvaller over.
Ook Woons kreeg een goede mogelijkheid. De Franse verdediging had haar volledig over het hoofd gezien bij een vrije trap. De speelster van FC Twente liep goed tegen de bal aan, maar doelman Marie Petiteau bracht redding in de korte hoek.
Vlak voor rust deelde Frankrijk waarschuwingen uit. Zo keurde scheidsrechter Siham Benmahammed een doelpunt af vanwege buitenspel en schoot de doorgebroken Maeline Mendy voorlangs toen ze oog in oog stond met Van der Vliet.
De basiself van Jong Oranje tegen Frankrijk.
Na rust kantelde de wedstrijd in het voordeel van Frankrijk. Nederland kwam er af en toe wel uit, maar het ontbrak vaak aan de juiste eindpass om echt gevaarlijk te worden. Alleen Lynn Groenewegen was vlak na rust dicht bij een treffer. Positief waren de invalbeurten van debutanten Ilayah Dostmohamed en Hester Algra.
Na een klein uur kwam de thuisploeg op voorsprong. Joseph zette na een lange bal van Jade Le Guilly eerst haar snelheid en daarna haar fysieke kracht in en passeerde Van der Vliet. Ondanks de rode kaart van Charline Coutel (twee keer geel) was het even later ook 2-0. Joseph kopte een voorzet vanaf rechts met een fraaie snoekduik binnen.
De marge had in de slotfase zelfs nog groter kunnen worden. In blessuretijd kreeg Frankrijk een strafschop nadat (opnieuw) Joseph zich knap door de Nederlandse defensie had gewurmd en vervolgens Van der Vliet op haar weg vond. De scheidsrechter zag in het daaropvolgende duel een overtreding. Mendy schoot de penalty over.
Olivier Amelink coachend langs de zijlijn.
KNVB-coach Amelink zag twee gezichten van zijn ploeg. "Over de eerste helft ben ik tevreden. We hadden de Fransen echt bij de keel door de druk er goed op te zetten. We hebben veel ballen hoog veroverd. Ook in het veldspel waren we geduldig. Ondanks dat we onze momenten hebben gehad, vind ik dat we het veldoverwicht hadden moeten omzetten in meer kansen. We moeten proberen om vaker achter de laatste linie te komen. We kunnen elkaar daarbij helpen door de loopacties beter op elkaar af te stemmen."
"In de tweede helft was het verval te groot", vervolgde Amelink, die sprak van een nuttige wedstrijd. "In het verdedigen ontstonden grote ruimtes en we waren steeds een stapje te laat. Dan geef je hen de kans om te laten zien dat ze heel goed kunnen voetballen. Ze gingen ook linies overslaan, omdat ze moeite hadden met onze hoge druk. Het is dan zaak dat je dat op tijd leest en elkaar helpt. Anders wordt dat op dit niveau afgestraft."
Jong Oranje vervolgt het toernooi maandag met een thuiswedstrijd tegen Schotland. De aftrap in 's-Gravenzande is om 19.00 uur.