Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Oranje onder 15 (v) viert een van de drie treffers van Isa Gussinklo (met witte haarband). - Foto: KNVB Media
Je kunnen meten met Amerika; dat was jarenlang al een prestatie op zich voor Oranje onder 15 (v). Vaak maakte de Amerikaanse ploeg met een surplus aan fysieke kracht dan in de tweede helft het verschil. Woensdag was alles anders op Sportpark Vondersweijde in Oldenzaal. Onder 15 denderde over Amerika heen; 4-1. Voor Oranje maakte Isa Gussinklo in de eerste helft een glaszuivere hattrick. De andere treffer kwam op naam van Daniya Ennahachi.
Amerika geldt als een absoluut topland in het vrouwenvoetbal, ook bij de nationale jeugdteams. Oranje onder 15 oefent jaarlijks tegen Amerika en dat is voor de jongste talenten altijd een uitstekende graadmeter om te ervaren wat er gevraagd wordt op het hoogste niveau. Coach Maria van Kortenhoef zei het onlangs nog na afloop van de twee gewonnen duels met Noorwegen (4-0 en 3-0). "We maken nog teveel fouten die straks in de wedstrijd tegen Amerika wel worden afgestraft."
— Zuri Laurense gaat het duel aan met Ariane Rodriguez.
Maar Europa en zeker ook Nederland is de afgelopen jaren niet stil blijven staan. Steeds vaker lees je in de verslagen van de wedstrijden tegen Amerika dat Oranje zich kon meten met de tegenstander. Fysiek waren de Amerikanen meestal wat verder waardoor ze telkens weer het verschil konden maken. Is het gat nu gedicht? "We waren de afgelopen jaren al een paar keer dichtbij", zegt Van Kortenhof. "Maar dit is wel een unieke uitslag. In al die jaren dat ik Onder 15 onder mijn hoede heb, heb ik nog nooit van Amerika gewonnen. Veel dingen vielen op de goede plek. En we scoorden makkelijk, dat is ook wel eens anders geweest."
Beide ploegen kletsten er vanaf de aftrap op, zetten hoog druk en kregen binnen zestig seconden al een grote kans. En ook daarna bleef het spel heen en weer golven. De Amerikaanse spits Marley Skalski kopte na een snelle uitbraak op de lat. Een minuut later dook Nederland weer gevaarlijk op voor het doel van keeper Olivia Devaux. Daniya Ennahachi brak halverwege de eerste helft de ban. Onder 15 had de druk er goed op waardoor Amerika de bal niet weg kreeg. Ennahachi schoot vervolgens met veel gevoel vanaf de rand van het strafschopgebied de 1-0 op het scorebord.
— Isa Gussinklo viert een Oranjetreffer met Daniya Ennahachi.
Vervolgens braken de acht wonderlijke minuten van Isa Gussinklo aan. Drie keer scoren tegen Amerika, die gedachte zal de afgelopen nacht best wel eens langs zijn gekomen bij de spits van AZSV. Om vervolgens wakker te worden met het besef: 'Hè jammer, het was maar een droom'. Een hele fijne droom, dat wel, maar zoals dat gaat met dromen werd die in de loop van de dag via een mix van concentratie en focus op de wedstrijd keurig teruggeleid naar het onderbewuste.
Tot de 29ste minuut. Gussinklo was eerst attent bij een scrimmage voor de Amerikaanse goal en verdubbelde de marge voor Nederland; 2-0. Vervolgens profiteerde de goaltjesdief van een mistrap van de Amerikaanse keeper en kon ze de bal vanaf zestien meter in het lege doel plaatsen. Drie minuten voor rust werd de droom definitief opgetrommeld om plaats te maken voor de werkelijkheid. Een voorzet vanaf de rechterflank werd door Zuri Laurense knap terug gelegd waarna Gussinklo haar hattrick compleet maakte met een welgemikte kopbal over de keeper; 4-0.
— Oranje onder 15 hield een getergd Amerika in de tweede helft in toom.
Zonder de prestatie van haar spits te kort te willen doen, benadrukt Van Kortenhof de teamprestatie. "Al vanaf september leggen we de focus op hoog druk zetten en dat hebben we ons goed eigen gemaakt. Drie van de vier goals dwingen we af door met zijn allen hoog druk te zetten."
Een 4-0 achterstand bij rust maken de Amerikaanse jeugdinternationals niet vaak mee. De ploeg kwam dan ook getergd uit de kleedkamer en probeerde Nederland op de eigen helft vast te zetten. "De tweede helft was wat rommeliger", zegt Van Kortenhof. "Ook door de vele wissels. Maar voor de goal verdedigden we goed en anders was er altijd nog Milou Santing als slot op de deur."
— Teamprestatie de luxe: Oranje onder 15 (v) viert de zeldzame zege op Amerika.
Nederland stond compact en kwam er af en toe gevaarlijk uit. Zo bood Laurense invaller Guusje Haasnoot een goede kans, maar de Amerikaanse keeper ranselde de bal met een katachtige reactie uit de hoek. De verdiende eretreffer voor Amerika viel tien minuten voor tijd alsnog. Een fraaie goal dat moet gezegd. Ariane Rodriguez kogelde een afgeslagen corner in de kruising; 4-1.
Amerika speelt zondag tegen Duitsland, waarna Onder 15 het drielandentoernooi woensdag 27 mei afsluit met de wedstrijd tegen de Oosterburen. Van Kortenhof kijkt er met vertrouwen naar uit. "Dit geeft vleugels."