Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Warming-up voor Nederland - Ecuador: Een elftal feiten

KNVB Media
KNVB Media
Vandaag, 8:45

Cody Gakpo in duel tijdens de WK-ontmoeting met Ecuador in 2022. - Foto: KNVB Media

Het Nederlands elftal (m) oefent dinsdag (aftrap 20.45 uur) in Eindhoven tegen Ecuador. Het is de tweede oefenwedstrijd van deze interlandwindow ter voorbereiding op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Met dit elftal feiten ben je optimaal voorbereid om van de wedstrijd te genieten.

  • Nederland begon vrijdag aan de WK-voorbereiding met een 2-1 overwinning op Noorwegen. In Amsterdam maakten Virgil van Dijk en Tijjani Reijnders de doelpunten.

Samenvatting van Nederland - Noorwegen.

  • De balans tegen Ecuador is positief, al is het minimaal. De landen stonden drie keer eerder tegenover elkaar. In 2006 won Nederland met 1-0. De andere ontmoetingen eindigden in een 1-1 gelijkspel.
     
  • Tijdens de laatste confrontatie stond er voor het eerst iets op het spel. Nederland - Ecuador was een wedstrijd in de groepsfase van het WK 2022 in Qatar. Na de openingstreffer van Cody Gakpo maakte Enner Valencia gelijk.
     
  • In 2014 trof Nederland Ecuador eveneens ter voorbereiding op het WK. In Amsterdam werd het 1-1. Van de huidige selectie was Stefan de Vrij er toen al bij.

Samenvatting Nederland - Ecuador in 2014.

  • Afgaand op de statistieken hoeft het publiek geen doelpuntrijke wedstrijd te verwachten. Dit blijkt natuurlijk al uit de cijfers van de voorgaande drie confrontaties. Ook in de WK-kwalificatiereeks viel er weinig te genieten bij Ecuador. Het land eindigde knap als tweede in de Zuid-Amerikaanse poule. De ploeg scoorde in 18 wedstrijden slechts 14 keer en kreeg maar 5 (!) doelpunten tegen.
     
  • Ecuador kwam vier keer eerder in actie op het WK. In 2006 overleefde de ploeg voor het eerst en voorlopig als laatst de achtste finales. Op het komende WK komt Ecuador uit in poule E. De ploeg treft achtereenvolgens Ivoorkust, Curaçao en Duitsland.
  • Op de FIFA-ranking bezet Ecuador de 23ste positie. Nederland staat zesde. De ploeg van Ronald Koeman passeerde Brazilië na de oefenzege op Noorwegen.

Frenkie de Jong aan de bal tijdens de WK-ontmoeting in 2022.

  • Vrijdag kwam Ecuador in actie tijdens een oefenwedstrijd. Tegen Marokko speelde het team van bondscoach Félix Sánchez Bas met 1-1 gelijk.
     
  • Ecuador moet tegen Nederland Piero Hincapié missen. De verdediger is vanwege een blessure teruggekeerd naar zijn club Arsenal. Met Willian Pacho van Paris Saint-Germain heeft de ploeg echter een andere uitstekende verdediger in huis. Mogelijk kan het aanvalsduo John Yeboah en Enner Valencia, ondanks lichte blessures na de wedstrijd tegen Marokko, gewoon spelen.
     
  • Oranje speelt voor de 35ste keer een interland in Eindhoven. Virgil van Dijk kan zijn totaal op 90 interlands brengen. Wanneer Cody Gakpo scoort, is het zijn 20e treffer in dienst van het Nederlands elftal.
     
  • De oefeninterland staat onder leiding van Sascha Stegemann. De Duitse scheidsrechter floot niet eerder een wedstrijd van Oranje. 

Laatste artikelen