Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Oranje Futsal viert een van de vier treffers van Mohamed Chih (nummer 14) tegen Tanzania. - Foto: KNVB Media
Oranje Futsal heeft de derde en laatste wedstrijd van de Four Nations Cup in Indonesië met ruime cijfers gewonnen. Tanzania werd in Jakarta met 14-2 verslagen. De ploeg van Miguel Andrés was dat aan zijn stand verplicht, maar legde desondanks een puike partij op de mat en bleef jagen op doelpunten. Mohamed Chih was met vier treffers de topscorer van de dag. De andere doelpunten kwamen op naam van Lukas Ramos van Barneveld (3x), Boyd Filemieg (2x), Ayoub Boukhari, Oualid Tarifit, Floris Kemps, Abdessamad Attahiri en een eigen goal. Dankzij de zege op Tanzania sloot Oranje Futsal het toernooi af met een derde plaats.
Oranje Futsal is een week lang neergestreken in de Indonesische hoofdstad Jakarta voor een vierlandentoernooi met het gastland, Letland en Tanzania. Een unieke ervaring voor de spelers die in Nederland allemaal nog een baan hebben of een studie volgen. De eerste twee duels gingen verloren. EK-organisator Letland was in een gelijkwaardig duel net wat effectiever (2-3). Tegen het futsalgekke gastland herstelde Oranje Futsal zich van een matige eerste helft. Na een 0-4 ruststand stond er uiteindelijk 1-5 op het scorebord van de GBK-hal.
"Wat wij zijn voor Indonesië, is Tanzania voor ons", zei bondscoach Miguel Andrés in aanloop naar het laatste duel van de Four Nations Cup. "Die wedstrijd moeten we winnen. Maar het geeft ons ook de kans om de jongelingen meer minuten te geven." Een van hen was Boyd Filemieg en die liet zich meteen gelden. Filemieg had op een jeugdtoernooi in Kroatië met Futsal Onder 19 al laten zien dat hij kruit in zijn benen heeft. In de vierde minuut opende hij met enige hulp van de tegenstander zijn account voor het A-team; 0-1.
De intentie van Oranje Futsal was duidelijk. Het tempo hoog houden en zoveel mogelijk doelpunten maken. Vanaf de aftrap zette Abdessamad Attahiri dan ook vol druk, veroverde de bal hoog op de helft van Tanzania en stelde Mohamed Chih in staat om op fraaie wijze de 0-2 te maken. Daar zou het niet bij blijven voor de aanvaller.
Kijk hieronder naar Boyd Filemieg's eerste goal voor Oranje Futsal:
Oranje Futsal bleef de mogelijkheden aaneenrijgen. Filemieg bood Boukhari een niet te missen kans, maar de bal werd met een omhaal spectaculair van de lijn gehaald. Niet veel later was het toch raak voor Boukhari via een snelle combinatie door het midden met Floris Kemps; 0-3. Tanzania besloot daarna met een meevoetballende keeper te gaan spelen en dwong Oranje Futsal terug op eigen helft.
Er kwamen ook schotkansen maar Mobarak El Haouari was vastbesloten om de nul te houden. De keeper loerde ook op de lege goal aan de overzijde maar zag zijn inzet rakelings over gaan. Vlak voor rust werd het toch nog 0-4, een doelpunt dat haast volledig op het conto van Floris Kemps kon worden geschreven. Hij schermde de bal goed af, lokte de keeper uit de goal en schoof de bal bekeken door de benen naar de toegesnelde Oualid Tarifit.
Na rust ging Oranje Futsal vrolijk door waar het in de eerste helft gebleven was. Huub Schuurman nam de plek in de goal over van El Haouari, maar het spel speelde zich voornamelijk af op de helft van Tanzania. Filemieg maakte al snel de 0-5 en ook Lukas Ramos van Barneveld mocht zijn eerste treffer voor Oranje maken na een mooie assist Mohamed Chih.
Nadat Tanzani de verdiende eretreffer had gescoord, begonnen beide heren aan de symbolische wedstrijd 'wie mag de bal mee naar huis nemen'. Tanzania bleef veel risico nemen door met een meevoetballende keeper te spelen. Ramos van Barneveld profiteerde daar als eerste van met een schot van afstand in de lege goal; 1-7. Chih volgde niet veel later met de 1-8. Zo stonden beide spelers met nog tien minuten te gaan op twee treffers.
Na een kort intermezzo met treffers van Kemps voor Nederland en Is Haka voor Tanzania vervolmaakte Ramos van Barneveld als eerste de hattrick; 2-10. Maar het slotakkoord was voor Chih met twee treffers in de laatste vijf minuten. Tussendoor had Attahiri nog een penalty benut. Nummer 14 Chih probeerde ook nog de veertiende en laatste goal van Oranje Futsal te claimen, maar de arbiters toonden zich onvermurwbaar en noteerden een eigen goal op het wedstrijdformulier.
Zo boekte Oranje Futsal een van de grootste zeges uit de historie. Bovendien kon een aantal aanstormende talenten aan het grote werk ruiken want naast Boyd Filemieg eerder tegen Letland maakte ook Duco Zijm zijn debuut voor Oranje Futsal tijdens het vierlandentoernooi. De keeper nam na afloop van de wedstrijd tegen Tanzania zijn haasje in ontvangst.
— Oranje Futsal voor de wedstrijd tegen Tanzania.
Een mooi beeld in de slotfase van de wedstrijd tegen Tanzania. Oranje Futsal staat met 12-2 voor, maar bondscoach Miguel Andrés legt de spelers op de bank begeesterd uit wat er in de voorafgaande aanval misging. "Ik wil elke minuut op zo'n toernooi benutten, ook tegen een mindere tegenstander, waar ik net zoveel respect voor heb."
De bondscoach zag de jongelingen die veel minuten kregen het goed doen. Boyd Filemieg (2x), Lukas Ramos van Barneveld (3x) en Floris Kemps (1x) waren samen verantwoordelijk voor zes van de veertien doelpunten. 'Maar ook defensief waren ze heel goed gefocust op hun taak. En je ziet bijvoorbeeld hoe snel Boyd het oppikt. Tegen Letland hadden we het er nog over dat hij op dit niveau moment minder tijd heeft. Nu schoot hij meteen op goal en maakte de openingstreffer."
De spelers van Oranje Futsal leren natuurlijk meer van de wedstrijden tegen Letland en Indonesië. "Wat dat betreft is het toernooi weer heel nuttig geweest. Het is goed dat we weer uit onze Nederlandse bubbel zijn gestapt om onszelf te realiseren dat daarbuiten grotere vissen zwemmen. Alleen dan worden we uitgedaagd om onze grenzen op te zoeken en onszelf te verbeteren."
Oranje Futsal speelt de komende maanden dan ook weer tegen team die op papier gelijkwaardig of beter zijn. Zo volgen in oktober duels met Polen en Servië. Een maand later staat een tweeluik met Duitsland op het programma. En in december volgt een trip naar het land van de wereldkampioen, Brazilië. Over uit je bubbel stappen gesproken.