Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Ronald Koeman tevreden na succesvolle week: 'Hebben alles in eigen hand'

KNVB Media
KNVB Media
10 september 2023, 23:00

Ronald Koeman tijdens het duel met Ierland. - Foto: KNVB Media

Het Nederlands elftal won zondagavond uit bij Ierland en zet daarmee een goede stap richting kwalificatie voor het EK in Duitsland. Na afloop is bondscoach Ronald Koeman gematigd tevreden met de prestaties van zijn elftal. "We sluiten ook de ogen niet voor wat niet goed ging."

Ierland schoot uit de startblokken en kwam zelfs op een vroege voorsprong. Voor Koeman kwam dat niet per se als een verrassing. "Dat wisten we ook wel. Het wordt nog zwaarder als je zulke fouten maakt. Dat begon met die grote kans, dat we willen opbouwen in de zestien. Daar komt dan een hoekschop en uiteindelijk een penalty uit." 

"Daar wordt het allemaal niet makkelijker van. Je weet dat ze dit gaan doen in het begin van de wedstrijd, wat je dan niet moet doen is proberen opbouwen. Ze gingen vol 1 op 1 staan en daar hadden we in de beginfase veel moeite mee." 

Volgens de bondscoach lag de oplossing in de rust echter wel voor de hand. "Het was onrustig, maar dat is soms ook niet te verklaren. Je begint gewoon slecht en geeft Ierland de kans om te doen wat ze graag willen. Ik had al eerder kunnen ingrijpen, maar ik heb gewacht met wisselen tot de rust." 

Systemen afwisselen

Oranje ging in de tweede helft met vier verdedigers spelen en greep de controle over de wedstrijd terug. "We hadden meer rust in ons spel en creëerden een man meer. Zij waren zoekende en konden niet dezelfde druk zetten als in het begin. Toen waren we heer en meester en we maakten een geweldige goal." 

"De systemen moet je kunnen afwisselen. We kunnen beide formaties goed invullen. Het is dan mijn taak om te de momenten te kiezen waarop we het systeem veranderen. Het was uiteindelijk een goede beslissing als je kijkt naar de tweede helft." 

Oranje pakte deze week uiteindelijk zes punten uit twee wedstrijden, cruciaal volgens Koeman. "Je moet nu ook punten halen tegen Frankrijk, dan sta je er pas rianter voor. We hebben alles in eigen hand, maar moeten nog uit naar Griekenland. Deze week geeft vertrouwen, maar we sluiten niet de ogen voor wat er niet goed ging. We hebben ons er uiteindelijk doorheen gesleept en dat is zeker een compliment waard", besluit de bondscoach. 

Laatste artikelen