Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Ondanks een doelpunt van Levi Acheampong ging Onder 15 onderuit tegen België. - Foto: KNVB Media
De teleurstelling was dinsdagavond groot bij het Nederlands elftal voor spelers onder 15 jaar. In de blessuretijd moest het team van KNVB-coach Maurice Hagebeuk in het Belgische Bilzen het hoofd buigen voor de zuiderburen. De late nederlaag deed pijn bij de nieuwe lichting jeugdinternationals.
Voor het eerst speelden ze samen in Oranje, de jongens van Onder 15. Na enkele trainingsstages klonk het Wilhelmus voor de nieuwe lichting jeugdinternationals. Een bijzonder moment, waar ze lang naartoe werkten. Wat hadden ze hun debuut graag opgeluisterd met een overwinning op België. Maar helaas, in de slotfase ging het mis. “Dat is flinke teleurstelling voor de jongens”, sprak Hagebeuk. “Twee corners doen ons de das om, waarvan één in de laatste minuut. Dat is zuur.”
KNVB-coach Maurice Hagebeuk.
Hagebeuk zag zijn team een wedstrijd met twee gezichten afwerken. Voor rust was België de betere partij, maar in de tweede helft herpakte Onder 15 zich. Kwam het via een doelpunt van Levi Acheampong terug in de wedstrijd, waarna Nederland een aantal opgelegde mogelijkheden kreeg om verder uit te lopen. Maar mede door sterk keeperswerk van de Belgische doelman wilde de bal er maar niet in.
Een overwinning was misschien ook niet terecht geweest, want voor rust was België de meest dreigende ploeg. “Zij kwamen een paar keer in kansrijke positie, waarbij wij goed wegkwamen”, blikte Hagebeuk terug. Een keer moest doelman Mark Engel echter vissen. Een inzet van Jorthy Mokio na een hoekschop belandde in het Nederlandse doel. “We speelden tegen een sterk Belgisch elftal met een aantal hele goede spelers. Wij hadden in de eerste helft onvoldoende druk op hun opbouw en hadden zelf moeite om de bal in de ploeg te houden.”
De technische staf gebruikte de rust om orde op zaken te stellen. Dat wierp zijn vruchten af, want in de tweede helft lukte het vaker om de Belgische opbouw te verstoren, terwijl het veldspel van Onder 15 beter werd. Het leidde na 52 minuten tot de gelijkmaker. “Echt een hele mooie goal”, vond Hagebeuk. “Het begon vanuit de opbouw van achteruit bij onze keeper en eindigde met het doelpunt van Levi. Dat is zoals we het willen zien, een doelpunt uit het boekje.”
Hoewel België na de gelijkmaker ook een paar keer dreigend was, waren de beste kansen voor Onder 15. Dat het slechts bij één Nederlands doelpunt bleef was een klein wonder. Eternal Barron en Samuel Dumbili kregen kansen, maar de beste mogelijkheden waren voor Kelvin Neijenhuis. De spits van Feyenoord stond twee keer alleen voor de Belgische keeper Lucca Kiaba, maar het lukte hem niet de sluitpost te kloppen. “Het leek haast of de keeper uitschuifbare armen had”, zei Hagebeuk over de Belgische doelman.
Spits Kelvin Neijenhuis kreeg een paar goede kansen, maar het lukte hem niet te scoren.
Zo leek de Derby der Lage Landen in een gelijkspel uit te monden, maar in de blessuretijd ging het alsnog mis voor Onder 15. België kreeg een hoekschop, waarbij opnieuw Mokio werd bereikt. De verdediger van Gent klopte Engel voor de tweede keer. “Natuurlijk is er dan teleurstelling. Dat we de 2-1 zo laat tegenkrijgen doet pijn. Maar we moeten ook de lichtpuntjes zien. We hebben echt een stap gezet als je de eerste met de tweede helft vergelijkt, zowel in het aanvallen als het verdedigen. Over die ontwikkeling heb ik een goed gevoel.”
Aanstaande donderdag staan België en Nederland opnieuw tegenover elkaar. Dan zullen er waarschijnlijk elf andere namen binnen de lijnen staan. De wedstrijd begint om 13.00 uur.