Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Het Nederlands zaalvoetbalteam is het jaar 2015 gestart met een 2-1 nederlaag. In het Topsportcentrum in Almere won Servië maandagavond het onderlinge oefenduel. Ook dinsdagavond is die ploeg de opponent van het Nederlands team.
De wedstrijden worden gespeeld in aanloop naar het EK-kwalificatietoernooi, dat in maart in Bosnië-Herzegovina wordt gespeeld. Oranje speelde in Almere een aardige eerste helft. Na een afwachtend begin kwam Oranje na tien minuten op 1-0 door een treffer van Zaid El Morabiti. Een minuut later trok Kocic de stand echter weer gelijk. Doelman Ennes van Maasbommel moest enkele keren handelend optreden met de voet en deed dit voortreffelijk.
Mo Darri keerde na de rustperiode niet meer terug. De speler van 't Knooppunt bleef met een geblesseerde enkel achter in de kleedkamer en het is nog maar de vraag of hij dinsdag in actie kan komen.
Achterstand
Oranje, dat in vergelijking met vorig jaar met enkele nieuwe spelers speelt, keek na 23 minuten tegen een achterstand aan. Prcic schoot raak uit een hoekschop: 1-2. Er ontstonden kansen over en weer en namens de thuisploeg was Jamal el Ghannouti het dichtst bij de gelijkmaker. Hij raakte de onderkant van de lat. Dinsdag krijgt Oranje kans om revanche te nemen.
Aanvoerder El Ghannouti hield gemengde gevoelens over aan de eerste interland van het nieuwe jaar. ,,We hadden niet hoeven te verliezen, want wij kregen de nodige kansen. Als we de 1-0 wat langer weten vast te houden, wordt het misschien wat gemakkelijker voor ons.’’
Afgestraft
Hij beseft dat het inpassen van nieuwe, vaak jonge spelers, tijd kost. ,,We hebben met deze nieuwe groep nu 3 interlands gespeeld. Zelf spelen, of vanaf de zijkant toekijken, dat is een wereld van verschil. Het tempo ligt hoger, er wordt fysiek gespeeld en foutjes worden snel afgestraft. Maar morgen is er een herkansing. Dan moeten we proberen we kansen wel af te maken.’’
Nederland-Servië begint dinsdag om 20 uur in het Topsportcentrum in Almere. Kaarten zijn gratis af te halen bij de kassa.
Statistieken:
Nederland-Servië 1-2 (1-1)
Scoreverloop:
10. El Morabiti 1-0, 12. Kocić 1-1, 23. Pršić 1-2
Opstelling Nederland: Van Maasbommel, El Ghannouti, Ceyar, El Morabiti, Attaibi, Saadouni, Darri, Velseboer, Amrani, Mossaoui , Said Bouzambou, Bešlija, Hoessein Bouzambou.