Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
In de rubriek 'Fan van Oranje' komen regelmatig hondstrouwe supporters van het Nederlands elftal aan het woord. Deze keer: Jan Noorderwerf (45) uit Sneek.
Soms komt een fan min of meer uit de lucht vallen. Jan Noorderwerf had in 1996 'slechts' de motivatie eens Wembley te bezoeken. Natuurlijk, hij is Nederlander, hangt Oranje aan en het affiche Nederland – Engeland op het EK sprak tot de verbeelding. Hij wilde echter toch vooral eens dat legendarische stadion bezoeken.
Opmerkelijk is dat op 'het heilige gras' de kiem werd gelegd voor wat inmiddels bijna 17 jaar trouwe support mag heten. De wedstrijd was immers om gauw te vergeten: die werd met 4-1 verloren. Nederland maakte weinig indruk tijdens dat toernooi. Het chagrijn overheerste. ,,Je zou kunnen stellen dat het niet een heel goed begin was”, blikt de Fries terug op zijn eerste bezoek aan Oranje. ,,Ik ging ook nog eens alleen. Toch: ik had het virus daarna te pakken.”
Hoe dat kan? Al in de bus trof hij andere Oranjefans. ,,De saamhorigheid, de sfeer die er heerst. Het heeft me direct bij de strot gegrepen. Ja, het Oranjegevoel is er ook op Koninginnedag, zeker. Bij het voetbal is het toch anders. Je leeft intenser mee. En je legt dan veel makkelijker contact met iedereen.”
Door de jaren heen heeft Noorderwerf veel vriendschappen opgebouwd, bijvoorbeeld met Cynthia Kientz (vorige keer de Fan van Oranje) en haar vader. ,,Zij wonen in Zoetermeer. We vragen voor de thuiswedstrijden gezamenlijk plaatsen aan. De passe-partout aanvraag gaat via Zoetermeer naar Friesland. Dat is heel bijzonder, toch? Ik heb inmiddels vele tientallen mensen leren kennen op de tribune. Die beschouw ik in het stadion als vrienden.”