Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Pot: 'Allemaal dezelfde focus'

KNVB Media
KNVB Media
4 juni 2012, 11:07

Foto:

De 5-0 tegen Luxemburg was mooi, goed voor het zelfvertrouwen, maar Jong Oranje heeft de blik inmiddels gericht op Bulgarije. ,,Want dat is nu dé cruciale wedstrijd”, aldus Cor Pot tegenover OnsOranje.nl.

Wint Nederland dinsdag van de Bulgaren, de huidige nummer drie in EK-kwalificatiegroep 10, dan komen de play-offs voor een EK-ticket wel heel dichtbij, weet de KNVB-coach. ,,Met drie punten zijn we een heel eind op weg.” In dat geval is Bulgarije op zeven punten achterstand gezet en blijft de marge met Schotland minimaal in stand, met nog één duel te spelen (7 september tegen Oostenrijk).

En zijn groep is er klaar voor, merkt Pot. ,,Ondanks dat het einde van het seizoen is, zijn de jongens allemaal fantastisch opgeladen voor Jong Oranje. Ze zijn gretig en hebben maar één doel: kwalificeren en als dat lukt ook kampioen worden.”

Focus

Pot geniet dagelijks van de spelers. ,,Dit is echt één groep. De saamhorigheid is heel groot. In het verleden heb ik nog wel eens meegemaakt dat er groepjes waren binnen een selectie, maar dit gaat echt allemaal door elkaar heen. Ze hebben allemaal dezelfde focus.”

Adam Maher kon die focus even niet meer opbrengen. Nadat de middenvelder afviel voor de EK-selectie van het Nederlands elftal, hoopte Pot dat Maher – net als Georginio Wijnaldum – weer zou aansluiten bij zijn leeftijdsgenoten. ,,Maar ik heb alle begrip voor Adam. Hij heeft een fantastisch, maar zwaar seizoen achter de rug en dan nog eens tien héél zware dagen bij Oranje.”

Van Ginkel

En met bijvoorbeeld Marco van Ginkel heeft Pot ook prima alternatieven, benadrukt hij. ,,Ik mis Maher dus niet wat dat betreft. We hebben nu ook een geweldig middenveld met Leroy Fer, Jordy Clasie en Van Ginkel.”

Jong Oranje trainde zondag niet zoals gepland in stadion De Geusselt, maar bij de amateurs van Scharn. Dit om het veld in het stadion te sparen na de vele regen van vooral zondagochtend. Maandag traint de ploeg, net als tegenstander Bulgarije, wel op het veld waar dinsdag ook gespeeld zal worden.

Win op Hyves of Facebook prijzen met Samen achter Oranje!


  • Tags:

Laatste artikelen