Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Voor Lisanne Grimberg komt het EK-kwalificatietoernooi van het Nederlands elftal voor speelsters onder 19 jaar - dat zaterdag 27 maart begint - ietwat ongelegen. De spits strijdt in deze periode met haar club ADO Den Haag, met AZ als rivaal, om de landstitel. Aan de andere kant erkent ze: ,,Een EK kun je ook niet elke dag behalen.”
Dat vrouwenvoetbal in Nederland serieus wordt genomen blijkt wel uit het gegeven dat de Eredivisie Vrouwen voor twee weken stil ligt. Immers, als het Nederlands elftal speelt, staan er ook geen wedstrijden in de Eredivisie op het programma. Door wedstrijden van de OranjeLeeuwinnen (tegen Slowakije) en het EK-kwalificatietoernooi van Onder 19 is er tijdelijk geen competitie.
Het EK staat van 24 mei tot 5 juni op de agenda. Grimberg hoopt tegen die tijd met de landstitel op zak richting Macedonië af te kunnen reizen. Onder 19 moet dan wel vrijwel zeker als eerste eindigen in de poule met Finland, Schotland en Denemarken. Lastige, stugge tegenstanders. ,,Defensief sterk, maar ik denk dat we ons gaan plaatsen."
Focus
Stiekem kijkt Grimberg al naar het EK. ,,Reken maar dat we ver kunnen komen. De kracht van dit team is dat we alles voor elkaar willen doen. We hebben niet echt speelsters die er bovenuit steken, maar als geheel zijn we erg sterk. Ik bekijk het stap voor stap. De focus ligt eerst op dit EK-kwalificatietoernooi.”
De tegenstanders heeft ze globaal geanalyseerd. Denemarken ziet Grimberg als sterkste opponent, maar ze waakt voor onderschatting van de andere opponenten. ,,De Schotsen spelen met veel passie, vechten echt voor hun land, dus dat zal een fysiek zware wedstrijd worden. Van de Finsen heb ik alleen een paar beelden gezien, maar ik denk dat we van ze kunnen winnen.”
Uitdaging
Voor de spits zijn de wedstrijden – die worden afgewerkt in Harderwijk en Apeldoorn - een mooie testcase.,,Het zijn natuurlijk verdedigende ploegen, dus het is extra lastig om er doorheen te komen. Het is een leuke uitdaging”, blikt de ADO-spits vooruit.
Ondanks de op het oog wat ongelukkige planing van de wedstrijden kijkt Grimberg uit naar het toernooi. ,,Waarbij het vooral leuk is dat we in Nederland spelen. Er komt dan meer publiek. Dat geeft een extra stimulans.”
Speelschema EK-kwalificatie:
Zaterdag 27 maart
16.30 uur, Nederland – Finland, Sportpark De Strokel (VVOG, Harderwijk)
19.30 uur, Denemarken – Schotland, Sportpark Orderbos (CSV Apeldoorn)
Maandag 29 maart
16.30 uur, Denemarken – Finland, Sportpark Orderbos (CSV Apeldoorn)
19.30 uur, Schotland – Nederland, Sportpark De Strokel (VVOG, Harderwijk)
Donderdag 1 april
19.30 uur, Nederland – Denemarken, Sportpark Orderbos (CSV Apeldoorn)
19.30 uur, Finland – Schotland, Sportpark De Strokel (VVOG, Harderwijk)
Kaartverkoop
Kaarten voor de wedstrijden in de eliteronde zijn verkrijgbaar in de kantine van de desbetreffende sportparken. Toegangskaarten voor de hoofdtribune kosten € 4,-, de overige plaatsen kosten € 3,-. Groepen vanaf tien personen betalen € 2,- per kaart. Deze zijn te bestellen via respectievelijk voorzitter@vvog.nl (VVOG Harderwijk) en secr@csvapeldoorn.nl (CSV Apeldoorn).