Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
De analyse van bondscoach Bert van Marwijk na de 3-0 zege van Oranje op Japan was helder. ,,Dit was het slechtste duel onder mijn leiding. Het was een collectief falen in de eerste helft. Maar anderzijds moet je slechte wedstrijden winnen als je ver wilt komen.”
Zeker in de eerste helft had Van Marwijk zich geërgerd aan de prestatie van het Nederlands elftal, dat slechts zelden van de eigen helft kwam en Japan diverse keren dreigend liet doorkomen. ,,Er was veel geklungel. En niet door twee of drie spelers, maar eigenlijk door iedereen.” De enige die voor de coach overeind bleef was doelman Michel Vorm, die – net als debutant Piet Velthuizen na rust – geconcentreerd overkwam.
Japan, zo oordeelde Van Marwijk terecht , durfde Oranje onder druk te zetten en daar had Nederland het lange tijd moeilijk mee. ,,Daar onderuit komen lukte niet zo en als we de bal dan al een linie verder kregen, dan waren we hem ook zo weer kwijt. De 3-0 was geflatteerd.”
Naast de prima optredens van zijn beide doelmannen, was Van Marwijk ook tevreden over de invalbeurt van Eljero Elia, die daarmee naast Glenn Loovens en Velthuizen de derde debutant was bij Oranje. ,,Eljero maakt een sterke indruk in Duitsland en blijft zich maar ontwikkelen. Hij wordt steeds sterker en slimmer en weet al wat hij moet doen voor het team.”