Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Pot: 'Ogen moeten open'

KNVB Media
KNVB Media
6 oktober 2011, 21:58

Foto:

Jong Oranje won en daar was Cor Pot blij mee. Maar de manier waarop Oostenrijk met 0-1 werd verslagen baart de KNVB-coach toch zorgen. ,,Onze ogen moeten nu wel open gaan”, zegt hij tegen OnsOranje.nl.

,,Mijn bloeddruk is vanavond wel iets omhoog gegaan”, gaf de trainer direct naar afloop zijn gemoedstoestand weer. ,,Ons begin was goed met een fantastische goal van Nacer Barazite. Maar wat er daarna allemaal misgaat…”

Pot zag zijn formatie afspraken niet nakomen, te veel ruimte weggeven en Jong Oranje kreeg te gemakkelijk vrije schoppen en corners tegen. ,,Daarmee hielpen we ze op het paard. De jongens moeten nu eens leren te spelen in de discipline, hun taak uitvoeren.”

Matige uitwedstrijd

Het was de tweede matige uitwedstrijd op rij, na de benauwde 0-1 zege bij Bulgarije. ,,Dat zijn uitstekende ploegen, daar zijn we echt niet zomaar heer en meester tegen. Dat beeld lijkt toch wel een beetje te bestaan in Nederland.”

Maar de manier waarop zijn eigen team in beide wedstrijden niet het vereiste en mogelijke niveau haalde, baart Pot zorgen. ,,We moeten echt verbeteren. Negen punten uit drie wedstrijden en aan kop in de groep staat heel mooi, maar qua voetbal is het tot nu toe heel matig.”

Geen topploeg

,,We zijn niet zo goed als we denken, zeker nog geen topploeg. Wat dat betreft moeten onze ogen snel open gaan”, sprak Pot, met de volgende ontmoeting, op 14 november in Nijmegen tegen Schotland, al in het achterhoofd.

Wel had hij een compliment voor zijn team voor de manier waarop er na de rode kaart voor Jeroen Zoet werd geknokt om de overwinning alsnog binnen te slepen. ,,Ze hebben wel mentaliteit getoond. Het is iets wat je vaker ziet, dat een ploeg met tien man net even een stapje meer en harder kan. Dat hadden we alleen ook met elf spelers moeten doen. Dan hadden we het onszelf mogelijk een stuk gemakkelijker gemaakt.”


Bekijk ook de reactie voor de camera's:

Cor Pot

Jeroen Zoet en Marco Bizot
 

Volg ons ook op Twitter!

 


  • Tags:

Laatste artikelen