Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Met Rafael van der Vaart als defensieve middenvelder was dit de lastigste interland. Hongarije kwam in de ArenA direct na rust zelfs op voorsprong. Uiteindelijk waren de drie punten voor Oranje (5-3), maar de schrik zat er, ook bij Van der Vaart, even goed in.
,,Ik dacht bij die 2-1 dat ik in de verkeerde film was beland", zegt Van der Vaart tegen OnsOranje.nl. ,,Daarna zijn we wel weer gaan voetballen. Maar je schrikt wel. Het kwam uit het niets eigenlijk.’’ Een echte verklaring heeft hij niet, al kwam Oranje erg slap uit de kleedkamer. ,,We liepen te veel achteruit, de linies waren te ver uit elkaar. We kwamen overal een stap te laat."
Had het – na die 4-0 in Hongarije – misschien te maken met een superioriteitsgevoel? ,,De eerste helft was dat wel zo. Je bent lekker aan het tikken. Het gaat automatisch. Als je voor rust 2-0 en 3-0 maakt speel je een wereldwedstrijd. En nu is het misschien allemaal niks.’’
Kreeg je bij die 2-1 het gevoel dat de wedstrijd uit je handen glipte? ,,Nee, dat niet. Je voelt je voor lul staan eigenlijk. Als je zo superieur bent, je krijgt kansen en je staat in één keer 2-1 achter.’’
Wat gebeurde er direct na rust? ,,De Hongaren lieten zien dat ze best een goede ploeg hebben. En bij ons...ik weet niet wat er in de thee zat, maar het was geen doping.”
Wat is de moraal van deze bizarre voetbalavond? ,,Het is misschien wel een goede les. We hebben wel karakter getoond. Dus het is misschien niet voor niks geweest. En uiteindelijk in de tweede helft, als het moet, laat je ook wel weer zien dat je goed kan voetballen.”
En om er maar eens een cliché uit te gooien: het publiek heeft genoten. ,,Ja, precies, daar gaat het ook om. Al dat gezeur...” Hij lacht. ,,Ik heb ook genoten.”
Volg ons ook op Twitter!