Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Luuk de Jong scoort in de kou

KNVB Media
KNVB Media
17 februari 2011, 15:28

Foto:

Hoe koud het precies was kon niemand zeggen, maar dankzij een treffer en een assist van Luuk de Jong won FC Twente donderdagmiddag het Europa League-treffen met Rubin Kazan: 0-2.

Lange tijd bleef onduidelijk of er wel gespeeld zou worden in het bijna lege Luzhniki Stadion van Moskou waar ijzige weersomstandigheden heersten. Bij een temperatuur beneden de -15 graden Celsius zouden beide partijen volgens de UEFA-regels zelf mogen besluiten of de wedstrijd doorgang zou vinden.

Een aantal temperatuurmeters gaf echter verschillende waarden aan. Volgens Twente was het -17,2, volgens de stadionmeter -14,2. De UEFA zelf beschikte niet over een meter, waardoor de stadionmeter leidend was. Daardoor werd twintig minuten voor tijd besloten om toch te voetballen, onder protest van FC Twente dat wegens gezondheidsredenen op afgelasting aandrong.

Twente stond in de eerste helft onder grote druk, maar sloeg na rust in het laatste kwartier genadeloos toe, dankzij treffers van Oranje-internationals Luuk de Jong en Peter Wisgerhof. De return volgende week in Enschede lijkt daardoor een formaliteit voor de Tukkers.

Volg ons ook op Twitter!



  • Tags:

Laatste artikelen