Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Hij had het graag eerder willen doen, maar pas dinsdag slaagde Cor Pot er eindelijk in de teleurstelling over het missen van het EK achter zich te laten. ,,Ik heb er echt zo lang de pest over in gehad”, aldus de coach van Jong Oranje.
Iets meer dan een maand na de uitschakeling tegen Oekraïne vond Pot in het trainingskamp van Jong Oranje in Silkeborg pas rust in zijn hoofd. ,,Er ging bijna geen dag voorbij dat ik er niet aan dacht. Ik werd er ook constant mee geconfronteerd aan alle kanten. En het is zo zonde, want ik ben er nog steeds van overtuigd dat we een van de beste ploegen in Europa hebben. Alleen kunnen we dat dus niet laten zien op een eindronde. Dood- en doodzonde”, zegt hij tegenover OnsOranje.nl.
Er was in de periode direct na de eliminatie ook de nodige kritiek op Pot en zijn elftal. ,,Ik heb best wel wat over me heen gehad. Bijvoorbeeld van zo’n lolbroek als René van der Gijp. Leuk hoor, maar dat doet hij dan wel steeds over de rug van een ander. Daar was ik op een gegeven moment wel klaar mee.”
Woede
De teleurstelling en woede bleef daardoor lang aanwezig. Mede daarom besloten Pot en de KNVB voorlopig nog even niet verder te praten over het wel of niet verlengen van het contract van de coach, dat in juni afloopt.
Pot proeft wel dat er wederzijds vertrouwen is. ,,Ik heb ook een geweldig leuke baan. Het is mooi om met die jonge spelers te werken, al loopt er af en toe wel eens eentje met zijn hoofd in de wolken.”
De komende maanden wil Pot zich weer lekker gaan voelen in zijn rol als coach en daar heeft hij alle vertrouwen in. ,,De komende wedstrijden spelen echter wel mee in de keuze: wel of niet doorgaan.” In april gaan beide partijen weer met elkaar om de tafel zitten. ,,Een prima moment. Stel dat de uitkomst is dat we toch niet met elkaar verder gaan, dan kunnen beide partijen nog op zoek naar iets anders.”
Nieuwe start
Tegen Denemarken staat bijna alles in het teken van een nieuwe start, mede omdat Pot slechts enkele spelers bij zich heeft die eerder een vaste plek in de selectie van Jong Oranje hadden. Deels een gedwongen keuze door afzeggingen, maar ook deels bewust. ,,Dit is een mooi moment voor bepaalde jongens om het te laten zien. Om te tonen dat ze het waard zijn om de komende periode in Jong Oranje te spelen.”
Enigszins opvallend is de naam van Bas Dost. De spits van sc Heerenveen is te oud om bij een volgende EK-kwalificatiecyclus van de partij te zijn, maar toch selecteerde Pot hem. ,,Hij ligt goed in de markt zal ik maar zeggen. Bert van Marwijk ziet in hem echt een toekomstig international, dus die jongen houden we er graag bij. Net zoals Tim Krul overigens, al moest hij dit keer afzeggen.”
Doodziek
Overigens kreeg Pot Dost meer dood dan levend binnen, nadat de aanvaller in het competitieduel tegen Feyenoord geen speelminuten kreeg bij de Friese club. ,,Bas was echt doodziek. Hij had niet eens zin om zich te melden voor deze wedstrijd.” Pot hield de aanvaller voor dat hij zijn frustraties bij Jong Oranje van zich af kon spelen. ,,Ik hoop dat het helpt. Bas is een geweldige jongen met heel veel potentie.”
Denemarken is volgend jaar zomer gastheer van het EK. Pot verwacht dan ook een gretig elftal – dat de afgelopen twee jaar louter oefenduels speelde – te treffen. ,,De Denen zijn wat wisselvallig. Thuis verliezen van Frankrijk, maar daar dan weer winnen. Bij ons hoop ik iedereen speeltijd te kunnen geven. En dan moeten de mannen het maar laten zien.”
Volg ons ook op Twitter!