Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Spanje klopt futsalvrouwen

KNVB Media
KNVB Media
28 maart 2009, 13:42

Foto:

De Oranje futsalvrouwen hebben zaterdagavond in de oefeninterland tegen Spanje een 9-2 nederlaag geleden. Bondscoach Vic Hermans: ,,Tot 4-2 konden we goed mee, maar daarna knakte er iets en liep Spanje over ons heen.’’

De Oranjevrouwen oefenen in Madrid om ervaring op te doen. De ploeg van Vic Hermans heeft namelijk nog een lange weg te gaan in vergelijking tot de topfutsallanden, zoals bijvoorbeeld Spanje. In 2008 verloor Nederland ook ruim van de grootmacht (1-6), maar toch was het verschil volgens Hermans nu minder groot. ,,We starten nu veel beter en konden langer met Spanje meedoen. We kwamen ook tot twee keer toe goed terug. Maar toen we een grote kans op 4-3 misten, was het gedaan’’, aldus Hermans.

Bal op de paal

Oranje keek binnen vijf minuten tegen een 2-0 achterstand aan, maar Marjan Brouwer zorgde na een individuele actie over links voor de aansluitingstreffer. Spanje zette de marge vervolgens weer op twee (3-1), waarna Brouwer uit de rebound Oranje vlak na rust opnieuw terugbracht (3-2). Hermans: ,,Het waren allebei prima doelpunten die ze zelf creëerde. Een aantal speelsters had moeite om mee te komen, maar Marjan deed het erg goed.’’

Een bal op de paal van de speelster van AORC Palestra zorgde echter voor de omslag. Nadat de thuisploeg via een penalty (na een overtreding van keepster Wendy Haerkens) opnieuw de leiding had genomen (4-2), stond de paal een derde treffer van Brouwer in de weg.

,,Toen zakte het bij ons in elkaar en kregen de Spaansen vleugels. Dan zie je dat het klasseverschil toch ineens heel groot is. Je ziet dat ze een stuk verder zijn dan wij, daar moet je gewoon reëel in zijn’’, aldus Hermans, die zondagmiddag nog kans heeft op revanche. ,,Er waren nu te weinig speelsters die het niveau aankonden. Zondag hebben we nog een kans en hopelijk is de druk er bij de meiden dan deels af. We zullen kijken of we dan meer kunnen brengen.’’

Statistieken:

Spanje-Nederland 9-2 (3-1).

Scoreverloop: 1. 1-0, 5. 2-0, 12. Brouwer 2-1, 13. 3-1, 22. Brouwer 3-2, 24. 4-2 (penalty), 25. 5-2, 29. 6-2, 30. 7-2, 35. 8-2, 38. 9-2.

Startopstelling: Silvia Beckers (zvv Roerdalen), Marjan Brouwer (AORC Palestra), Suzanne Bakker (ZVV Dansschool Biersteker), Tessa Oud (Watervogels), Milenca van Ee (Watervogels).

Overige speelsters: Wendy Haerkens (Chabbab Hees), Brenda Bekkema (Futsal Heerenveen),
Janneke Vellema (Futsal Heerenveen), Barbara Roemeon (Kick Montana), Bouchra Ait L'Hou (OACN Boys), Rian Geelen (zvv Roerdalen), Truus Leenman (Braakhuizen) en Aaike Verschoor (Watervogels).

Jesca Willemsen (ZVV Dansschool Biersteker) kwam niet in actie.

 


  • Tags:

Laatste artikelen