Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
In de rubriek 'Fan van Oranje' komen elke week hondstrouwe supporters van het Nederlands elftal aan het woord. Deze keer: Amsterdammer Bruce Glastra, die toch echt liever het Nederlands elftal ziet spelen dan Ajax.
Glastra is als Amsterdammer ook supporter van Ajax. Heel erg duidelijk is hij echter als je hem om zijn voorkeur vraagt. ,,Ik ben liever bij Oranje dan bij Ajax. Bij het Nederlands elftal heerst een veel betere sfeer. Het is er altijd feest.” Als zijn club speelt, dan wil het nog weleens grimmig zijn en daar wil de 21-jarige beveiliger niks van weten ,,Ik kom voor de gezelligheid. Bij Oranje is het één grote gezellige boel. Dat merk je al aan de vooravond van de wedstrijd in de stad. Nooit gezeik.”
Hij is sinds twee jaar lid van de Supportersclub Oranje. Lid nummer 89191 leek het wel leuk om regelmatig Oranje in het buitenland te zien spelen. ,,Ik ben tijdens de WK-kwalificatie in Schotland en IJsland geweest. Jazeker, het is best duur. Maar het zijn trips die ik mijn hele leven niet meer zal vergeten.”
In de kwalificatiereeks op weg naar het EK in Polen en Oekraïne is Glastra wel van plan om nog een paar keer naar het buitenland te gaan. ,,De wedstrijd tegen Zweden, bijvoorbeeld, daar wil ik wel naar toe. Ook ben ik van plan naar het eindtoernooi zelf te gaan”, blikt de Amsterdammer alvast vooruit. ,,Ik weet zeker dat Nederland daar bij is. Daarvoor durf ik mijn handen wel in het vuur te steken”, stelt Glastra optimistisch.
Want het Nederlands elftal, dat is absoluut topniveau en het zal zich niet in de luren meer laten leggen door de 'kleintjes'. ,,Op het WK hebben ze het ook uitstekend gedaan. Ja, er kan dan wel commentaar zijn, maar ze zijn tweede van de wereld. Misschien was de finale alleen wat te agressief. Ik zou het precies weer zo gedaan hebben. Nou, ja één wijziging dan. Van Persie op de flank en Huntelaar in de spits.”
Volg ons ook op Twitter!