Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Eén keer in Oranje: Ernest Faber

KNVB Media
KNVB Media
22 februari 2009, 10:55

Foto:

Eenmaal stonden ze klaar voor het volkslied of was deze spelers een invalbeurt gegund. In de rubriek ‘Eén keer in Oranje’ spreken eenmalige internationals over de wedstrijd van hun leven. Vandaag: Ernest Faber, voormalig speler van NEC, Sparta Rotterdam, PSV en FC Groningen.

Wanneer Ernest Faber (37) zich in februari 1998 moet melden in het kantoor van Dick Advocaat, valt hij met zijn neus in de boter. De trainer van PSV heeft bondscoach Guus Hiddink aan de telefoon. Faber: ,,Hiddink nodigde mij uit voor een stage bij het Nederlands elftal. Er was een trainingskamp belegd in Miami ter voorbereiding op het aanstaande WK. De trip duurde acht dagen waarin twee wedstrijden stonden gepland. Tussendoor trainden we natuurlijk, maar gelukkig bleef er voldoende tijd over om de omgeving te bezichtigen. Dat was prima te combineren.”

Kijker
 
Een grote verrassing was zijn uitverkiezing voor het Nederlands elftal niet. ,,Wanneer je goed presteert bij een club als PSV is het gemakkelijk om je in de kijker te spelen. Ik was aan een sterk seizoen bezig en daarom werd mijn naam al snel in verband gebracht met Oranje.”
 
De eerste wedstrijd die het Nederlands elftal in Miami speelt, is tegen de Verenigde Staten. Doelpunten van Ronald de Boer en Seedorf bezorgen Oranje een degelijke 0-2 zege. Faber blijft 90 minuten op de bank. ,,Dat vond ik niet erg. Ik rekende nergens op. Ik was allang blij dat ik aan het Nederlands elftal mocht ruiken. Bij PSV was het niveau hoog, maar Oranje was zeker twee niveautjes hoger.”
 
Penalty
 
Drie dagen later is Mexico de tegenstander. Faber begint wederom op de bank en ziet dat de wedstrijd feitelijk al na twintig minuten is gespeeld. In een tijdsbestek van nog geen vijf minuten loopt het Nederlands elftal via doelpunten van Kluivert (twee keer) en Jonk uit naar 3-0.
 
In de 58e minuut maakt de huidige trainer van PSV A1 als vervanger van Winston Bogarde eindelijk zijn opwachting in het Nederlands elftal. ,,Dat was een fantastisch moment. Hiddink maakte het niet moeilijk voor me; gewoon de opdrachten uitvoeren en lekker voetballen.”
Het restant van de wedstrijd verloopt voor Oranje verre van vlekkeloos. Amper zeven minuten na Faber’s debuut breekt Palencia voor Mexico de ban. Een kwartier voor tijd komen de Mexicanen zelfs terug tot 3-2, uit een penalty die door Faber wordt veroorzaakt. ,,Misschien was ik te gretig waardoor ik die penalty veroorzaakte. Natuurlijk is het vervelend dat we twee doelpunten tegenkregen toen ik in het veld stond, maar dat trok ik mij niet persoonlijk aan. Voetbal is een teamsport; je doet het met z’n allen.”
 
Gissen
 
Het blijft voor Faber bij deze ene wedstrijd. De blessuregevoelige verdediger krijgt vlak voor het WK in Frankrijk opnieuw met een tegenslag te maken. Tijdens de laatste thuiswedstrijd van het seizoen scheurt hij zijn achillespees af. In plaats van dat hij zelf speelt, volgt Faber het wereldkampioenschap in het gips thuis vanaf de bank. ,,Het blijft gissen of ik meer interlands had gespeeld wanneer ik minder geblesseerd was geweest. Het kostte na elke blessure enorm veel kracht om weer op het niveau van PSV te komen, laat staan op het niveau van het Nederlands elftal. Het loopt nu eenmaal zoals het loopt. Die ene keer dat ik er wél bijzat, heb ik er in elk geval enorm van genoten.”
Statistieken:
 
Vriendschappelijk, 24 februari 1998.

Nederland – Mexico 3-2 (3-0).

Scoreverloop: 17. Kluivert 1-0, 19. Kluivert 2-0, 20. Jonk 3-0, 65. Palencia 3-1, García Aspe (pen.) 3-2.
 
Nederland: Ed de Goey; Aron Winter, Frank de Boer, Winston Bogarde (58. Ernest Faber), Arthur Numan; Clarence Seedorf, Wim Jonk (46. Michael Reiziger), Ronald de Boer (46. Marc Overmars), Philip Cocu; Patrick Kluivert (74. Boudewijn Zenden), Michael Mols (46. Pierre van Hooijdonk).

  • Tags:

Laatste artikelen