Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Loosveld: 'Op dit moment maximale'

KNVB Media
KNVB Media
30 maart 2013, 21:54

Foto: KNVB

Het EK-kwalificatietoernooi in Rotterdam eindigde voor het Nederlands zaalvoetbalteam in een anticlimax. Het plaatste zich weliswaar voor de play-offs voor een EK-ticket, maar de ploeg van bondscoach Marcel Loosveld had zich zó graagrechtstreeks geplaatst. Tsjechië stak daar een stokje voor.

,,Je hoopt met z’n allen op meer, maar het zat er op alle fronten niet in”, aldus een realistische Loosveld na afloop. ,,We hadden veel moeite met de agressieve speelwijze van Tsjechië en konden niet zo vaak op hun helft komen als gewenst. We spelen tegen profs, laten we dat niet vergeten. Al ben ik niet te spreken over een aantal tegendoelpunten. Bij spelhervattingen moet iedereen het gevecht met zijn tegenstander aangaan.”

Kleine stapjes

Loosveld constateerde dat zijn selectie wel gegroeid is. ,,Al zijn het kleine stapjes. Landen als Belarus kunnen we verslaan, dat hebben we nu bewezen. Maar tegen landen als Tsjechië komen we nog steeds tekort. De play-offs zijn op dit moment het maximale voor ons, zo eerlijk moet je zijn. Het is alleen jammer dat we de vele mensen op de tribunes niets extra’s hebben kunnen bieden.”

Ook Yoshua St. Juste en Adil Zouthane hielden gemengde gevoelens over aan het minitoernooi in het Topsportcentrum. St. Juste: ,,Als we de eerste wedstrijd hadden verloren en de laatste twee gewonnen, dan had ik hier met een ander gevoel gestaan. Nu is het andersom. Play-offs halen is mooi, maar we willen het maximale. Dat is nog niet gebeurd. Dan maar via een omweg.”

Minder fel

Zouthane: ,,We hadden er vooraf vertrouwen in, maar we waren minder fel dan de Tsjechen. Dat is moeilijk te verklaren. We krijgen twee waardeloze goals tegen door eigen fouten en dat mag niet gebeuren. We hebben nog altijd een kans om het EK te bereiken. De selectie herbergt veel kwaliteit en talent. Alleen tactisch moet het nog beter.”

Het Zaalvoetbalteam treft in de play-offs Oekraïne, Kroatië, Hongarije, Roemenië, Servië, Slowakije of Bosnië-Herzegovina. De loting is op 3 juli. Bondscoach Loosveld slaakte bij het opnoemen van de mogelijke tegenstanders, op 17 en 24 september, een diepe zucht. ,,Dat zijn niet de minsten, maar wij staan daar ook tussen. Ik loot liever niet Oekraïne, Kroatië of Servië. Wie wel? Doe maar Hongarije.”

Exclusieve Oranje-video’s!

 


  • Tags:

Laatste artikelen