Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Jelierse: 'Niemand mag mij storen'

KNVB Media
KNVB Media
30 maart 2010, 12:30

Foto:

In de rubriek 'Fan van Oranje' komen elke week hondstrouwe supporters van het Nederlands elftal aan het woord. Deze keer: Hans Jelierse uit Noordwijk.

Jelierse zit dicht bij het vuur. In zijn woonplaats Noordwijk verblijft het Nederlands elftal regelmatig ter voorbereiding op aankomende interlands. Hoewel het voor de supporter dus gemakkelijk is om zijn helden van dichtbij te zien, maakt hij regelmatig lange reizen voor Oranje.

,,Sinds 2000 ben ik lid van de Supportersclub. Het is simpelweg de gemakkelijkste manier om aan kaarten te komen voor wedstrijden in het buitenland en voor eindtoernooien.” Zowel bij uit- als bij thuiswedstrijden is hij er regelmatig bij. ,,Ik kies de mooiste wedstrijden uit. Er moet iets op het spel staan. Vriendschappelijke duels vind ik minder interessant. Bij uitwedstrijden kijk ik ook naar wat het land te bieden heeft. Ik maak er dan direct een vakantie van.”

Uit volle borst

Samen met broer Gerard zag hij op deze manier veel van de wereld. ,,IJsland is een prachtig land. Ook de sfeer tijdens het EK in Zwitserland was onvergetelijk. Mijn mooiste Oranje-ervaring beleefde ik echter in Schotland. Ik was er bij toen we in 2003 met 1-0 verloren in de play-offs voor het EK in Portugal. Die sfeer in dat stadion is mij altijd bij gebleven. Van het begin tot het einde hebben de Schotse supporters uit volle borst gezongen.”

De keuze voor het volgen van Oranje was een gemakkelijke. ,,De sfeer bij het Nederlands elftal is veel gemoedelijker dan bijvoorbeeld bij een wedstrijd in de Eredivisie. Er is nooit rotzooi. En wat te denken van die Oranje-massa die naar een stadion loopt? Geweldig toch?”

Prijzig

Het WK in Zuid-Afrika laat Jelierse aan zich voorbij gaan. ,,Ik ben al een keer in Zuid-Afrika geweest, daarbij is het erg prijzig en liggen de stadions ver uit elkaar. Alleen wanneer Oranje de finale haalt, ga ik proberen kaartjes te bemachtigen.” De wedstrijden volgt hij dus thuis. ,,Het liefst kijk ik alleen. De telefoon laat ik lekker gaan. Tijdens Oranje mag niemand mij storen. In de kroeg kijken is geen optie. Dan kan ik de wedstrijd niet goed volgen.”

Hoewel de Noordwijker veel vertrouwen heeft in bondscoach Bert van Marwijk verwacht hij niet dat Oranje de wereldtitel pakt. ,, We moeten realistisch zijn. Het team van nu is minder dan bijvoorbeeld in de jaren ‘70. De aanval is weliswaar sterk, maar verdedigend zijn we kwetsbaar. De poule komen we gemakkelijk door, daarna wordt het lastiger. Ik denk dat we blij mogen zijn met de kwartfinale, met wat geluk kunnen we zelfs nog iets verder komen. Voor de titel tip ik Spanje.”


  • Tags:

Laatste artikelen