Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Kiev, wereldstad met een rijke historie

KNVB Media
KNVB Media
1 december 2011, 14:47

Foto: UEFA.com

Met ruim 2,8 miljoen inwoners is Kiev natuurlijk een wereldstad. Deze stad is aan twee kanten ingesloten door de rivier Dnjepr. Kiev is de grootste stad en tevens de hoofdstad van Oekraïne. De stad kan buigen op een rijke geschiedenis.

Provincie: Kyiv Oblast
Aantal inwoners: 2,820,000
Oppervlakte: 839 kilometer²

Wedstrijdkalender

11 juni – 20:45
15 juni – 18:00
19 juni – 20:45
24 juni – Kwartfinale 20:45
1 juli – Finale 20:45

STAD

Buitenlandse invasies en oorlogen zorgden voor een stad waarin veel monumenten je herinneren aan de historie. Zo werd Kiev in 1240 compleet verwoest. Pas 650 jaar later begon Kiev te groeien naar de wereldstad die het nu is.

In de meer recente geschiedenis werd Kiev ook bezet door de Duitsers. Net buiten de stadsgrenzen werden ruim 30.000 joodse inwoners van Kiev vermoord. De huidige inwoners van Kiev kijken dan ook liever niet naar het verleden, maar naar de toekomst. Te beginnen naar 8 juni 2012, als de aftrap van EURO 2012 wordt verricht. De Oekraïners kijken met een zeer goed gevoel vooruit naar de zomer van 2012. Het toernooi is een groot evenement voor alle inwoners.

BEZIENSWAARDIGHEDEN

Vervelen zit er in Kiev niet in voor de voetbalfans. In de stad is veel te zien en te doen. Een bezoek aan het Holenklooster is misschien niet voor iedereen interessant, maar wel voor mensen die zich interesseren voor geschiedenis. De mythe is dat een apostel zich vestigde in de bergen nabij de plek waar later Kiev zou ontstaan.

Ook de Sint Sofiakathedraal is bij veel toeristen een geliefde plek om te bezoeken. Zoals vele andere wereldsteden heeft ook Kiev een centrale ontmoetingsplek: Het Onafhankelijkheidsplein. Een plein met historie én toekomst. Onder dit plein vind je een gigantisch winkelcentrum – Globus – met meer dan zeven verdiepingen. Wanneer je dit plein oversteekt, loop je zo de grootste winkelstraat van de stad in. Voor veel bezoekers een aantrekkelijk plein.

Ook de Gouden Poort is een prachtige herinnering aan de geschiedenis van Kiev.  Deze oude stadsingang ligt op een route met veel andere bezienswaardigheden. Een bezoek aan het stadion van Dinamo Kiev is voor voetballiefhebbers ook te overwegen. Dit is tevens het stadion wat gebruikt gaat worden voor de finale van het EURO 2012.

Volg ons ook op Twitter!


  • Tags:

Laatste artikelen