Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Deense journalist denkt aan 4-0

KNVB Media
KNVB Media
13 juni 2010, 16:13

Foto:

Nederland gaat maandag met 4-0 winnen, denkt Mads Glenn Wehlast, een gerenommeerde Deense journalist van het dagblad Ekstra Bladet. Hij volgt het Deense team al jaren. ,,Twee van onze belangrijkste spelers zijn er niet bij. Een punt tegen Nederland zou een fantastisch resultaat zijn.”

Het is natuurlijk een bekend spel, om vol dramatiek de underdogpositie in te nemen voor een belangrijke wedstrijd. Het moet gezegd, Mads Wehlast doet het met verve en overtuiging. Al is ook het verlies van Zuid-Afrika (1-0) en Australië (1-0) in de laatste twee oefenduels natuurlijk niet erg bemoedigend. ,,Simon Kjaer en Nicklas Bendtner zijn geblesseerd. Dat zijn twee cruciale spelers voor ons team. Met Christian Poulsen, Daniël Agger en Thomas Sörensen vormen zij het hart van Denemarken. Zonder die twee wordt het heel moeilijk tegen Nederland.”

Volgens Wehlast, die het Deense team tot in detail kent, stelt bondscoach Morten Olsen de Arsenal-spits Bendtner ook niet op als hij wel bijna fit zou zijn. ,,Hij wil het risico niet nemen. Hij heeft letterlijk gezegd: ‘De Holland-wedstrijd is belangrijk, maar de wedstrijden tegen Japan en Kameroen zijn zes puntenduels. We kunnen van Holland verliezen, en toch doorgaan naar de volgende ronde’.”

Tomasson staat droog

Jon Dahl Tomasson is zeer waarschijnlijk de vervanger van Bendtner tegen Nederland. ,,Hij heeft alleen al 945 minuten niet gescoord voor Denemarken, voor het laatst zelfs op 6 februari 2008. Doelpunten maken is echt een probleem voor dit team.” Al met al verwacht Wehlast dat Nederland over Denemarken heen walst maandagmiddag in Soccer City. ,,Ik denk echt serieus dat het 4-0 wordt. Bij een gelijkspel moet het team erg blij zijn.”

Is er dan helemaal niets te melden waarom Nederland zich zorgen moet maken, voor het openingsduel van beide landen? Het blijft toch gewoon elf tegen elf en dezelfde lastige bal? ,,Nou, wat je niet moet onderschatten is het tactisch vernuft van Morten Olsen. ,,Zijn analist, Peter Bonde, en hij hebben de laatste zes duels van Nederland tot in detail geanalyseerd. Alle spelers hebben een kort filmpje gekregen met alles over hun directe tegenstander.”

De achilleshiel van Denemarken, tot slot, ligt volgens Welhast aan de linkerkant. De kansen liggen volgens hem vooral bij linksback Patrick Mtiliga, die nog voor Feyenoord en Excelsior speelde en nu voor Malaga uitkomt. ,,Daar moet Dirk Kuyt erg gevaarlijk kunnen worden."

Volg ons ook op Twitter!


  • Tags:

Laatste artikelen