Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Zuid-Afrika start met punt

KNVB Media
KNVB Media
11 juni 2010, 18:23

Foto:

Het openingsduel van het WK tussenZuid-Afrika en Mexico is in 1-1 geëindigd. Het gastland nam na rust op knappe wijze een voorsprong, maar tien minuten voor tijd kwamen de Mexicanen langszij. In de slotfase zag Zuid-Afrika nog een doelpoging op de paal belanden.

In de eerste helft had Mexico overigens de score al kunnen openen. Zuid-Afrika oogde zeer nerveus voor de 95.000 uitzinnige fans in het Soccer City Stadium in Johannesburg. Gaandeweg kwamen Steven Pienaar en co echter beter in hun spel, al bleven echte kansen uit.

Die kwamen er wel na de rust en het was Siphiwe Tshabalala die met een prachtige goal het stadion liet exploderen van vreugde. De aanvaller ontsnapte aan buitenspel en schoot de bal vanaf links diagonaal in de rechterkruising. Mexico was van slag, gaf meer kansen weg, maar kwam tien minuten voor tijd toch langszij toen Rafael Marquez knullig verdedigen van de Zuid-Afrikaanse defensie afstrafte.

Toch had Zuid-Afrika het eerste groepsduel alsnog naar zich toe kunnen trekken als Peter Tshepo Masilela net iets verder naar rechts had gemikt en zo de bal langs in plaats van op de paal had gemikt.

Volg ons ook op Twitter!


  • Tags:

Laatste artikelen