Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Louis van Gaal kijkt terug op een mooie avond in Turkije (0-2) en een goede WK-kwalificatie. ,,Ik ben best trots. We hebben progressie geboekt bij balbezit. Alleen de scheidsrechter vond ik vanavond beneden alle peil. Maar ondanks dat heeft het hele team het goed gedaan.”
,,Ik denk dat er niet veel landen zijn die hier zo makkelijk winnen”, vervolgt de bondscoach zijn verhaal tegenover SBS6. ,,We hadden alleen ruimer moeten winnen. In de tweede helft konden we het makkelijk uitspelen. Dat hebben we verzaakt, dat vind ik wel jammer. Maar het is een fantastische overwinning.”
Op de goede weg
,,We zijn op de goede weg. We zijn in balbezit beter geworden, zeker van achteruit. En we kunnen beter de vrije man vinden op het middenveld. Dat was zeker de eerste helft makkelijk, omdat ze Clasie vrijlieten. Dat had ik ook verwacht. Daardoor konden we er steeds uitkomen. Dat was de winst van de eerste helft. Later werd Leroy Fer de vrije man.”
,,We maakten fantastische goals. Ondanks de scheidsrechter bleven we toch op de been. Ik heb moeten wisselen vanwege gele kaarten die geen gele kaarten zijn. Niet voor overtredingen gefloten van de Turken en wel voor onze zogenaamde overtredingen. Ik vond het echt beneden elk niveau. Ik heb tegen de vierde man gezegd, dat hij veel voor Turkije floot.”
,,Ik moest twee man wisselen in de rust. Van Persie kreeg een aantal schoppen, waarvoor niet gefloten werd. Hij kreeg last van zijn kuit en ik moest hem wisselen. Martins Indi heb ik eraf gehaald vanwege de gele kaart. Ik moest kiezen tussen Bruno en Blind, een tweede geel zou gevolgen hebben voor het WK.”
Sterker in balbezit
,,Ik vind dat we progressie hebben geboekt bij balbezit. Dat we nu makkelijk doelpunten kunnen maken. Kijk naar de goal van Robben. Je ziet ook dat wij zulke situaties heel vaak trainen. We trainen ook op het inloopmoment, nu bijvoorbeeld van Vlaar en Fer, bij zo’n vrije trap.”
,,Memphis Depay heb ik laten debuteren. Hij heeft zich heel goed staande gehouden. Hij is achttien jaar en heeft op het niveau van het Nederlands elftal getraind, en zeker niet daaronder. Dit is zijn beloning. Mooi voor zo’n jongen toch?’’