Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto: KNVB
Groots was het allemaal niet wat het Nederlands elftal liet zien tegen Andorra. Maar dankzij twee treffers van Robin van Persie zette Oranje de taaie voetbaldwerg uiteindelijk toch opzij: 0-2. Het bleek toereikend voor Nederland om zich definitief te kwalificeren voor het WK van 2014 in Brazilië.
Door de eigen overwinning en de zege van Turkije bij Roemenië (0-2) is Nederland namelijk niet meer te achterhalen in groep D. Daarmee is Nederland het eerste Europese land dat zich kwalificeert voor het WK.
Dat op zichzelf was een feestje waard. Het is de tiende keer dat het Nederlands elftal van de partij zal zijn op een mondiaal eindtoernooi, waarvan drie keer als verliezend finalist.
Zelden gevaarlijk
De wedstrijd zelf werd helaas geen feestje. Andorra speelde zoals verwacht teruggetrokken op eigen helft en Oranje bleek niet in staat met precisie het baltempo zodanig op te voeren dat er gaten vielen in de Andorrese defensie. Slechts zelden werd Nederland echt gevaarlijk en dan vaak ook alleen van afstand.
Het was zo’n avond waarop een individuele actie zoals Arjen Robben die heeft de wedstrijd zou kunnen openbreken. Helaas was de buitenspeler geschorst voor het duel in Andorra, net als Bruno Martins Indi. Zij werden vervangen door Ruben Schaken en Ron Vlaar.
Pas na de pauze schudde Oranje de thuisploeg eindelijk van zich af en het was de individuele klasse van Robin van Persie die het verschil maakte. Vanaf rechts trok de aanvoerder naar binnen en schoot de bal met links in de lange hoek. Niet alleen goed voor de 1-0; het bracht Van Persie ook op gelijke hoogte met de 37 treffers van Dennis Bergkamp in Oranje.
Van Persie Bergkamp voorbij
Nog geen vijf minuten later schoot Van Persie zijn 38ste binnen, met dank aan de grabbelende keeper van Andorra, en daarmee nog maar twee treffers verwijderd van Patrick Kluivert, die er 40 maakte voor het Nederlands elftal.
Dat aantal had Van Persie mogelijk al kunnen bereiken in het kleine stadion in Andorra (850 toeschouwers), maar zijn kopballen misten net de juiste richting. Verder kabbelde het treffen naar het einde, waarbij Andorra blij was met de kleine nederlaag, terwijl de Nederlandse spelers vooral tevreden waren als ze uit de duels bleven en zo geen tik konden oplopen.
Nederland speelt nog twee WK-kwalificatiewedstrijden, thuis tegen Hongarije (11 oktober in Amsterdam ArenA) en op bezoek in Turkije (15 oktober).
Statistieken
Andorra-Nederland 0-2 (0-0).
Scoreverloop: 50. Van Persie, 54. Van Persie.
Scheidsrechter: Vučemilović-Šimunović Jr. (Kro).
Gele kaart: Martinez, Lima, Lorenzo, Vieira (And).
Opstelling Nederland: Vorm, Janmaat, De Vrij, Vlaar, Willems (46. Maher), Strootman, Schaars, Sneijder (78. Kuyt), Schaken, Van Persie, Lens.