Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Ibrahim Afellay (26) stevent langzaam af op een rol als routinier. Een voetballer die tegenslag moest leren overwinnen én zich heeft laten inspireren door de beste spelers ter wereld. OnsOranje sprak met de speler van Schalke 04.
Alweer bijna anderhalf jaar geleden kreeg Afellay de grootste tegenslag van zijn loopbaan te verwerken. Hij scheurde zijn kruisband. ,,Ik heb toen de hele nacht niet kunnen slapen. Huilend van de pijn, als een klein kind'', zegt Afellay in gesprek met OnsOranje. De eerste tijd kun je niets zelf. Mijn moeder heeft toen een sleutelrol gespeeld, stond dag en nacht voor me klaar.’’
,,Je moet – hoe hard dat ook is – op een gegeven moment over tot de orde van de dag. Het een plek geven, werken aan je herstel. Maar het is wel een lijdensweg. Veel sporters met een gescheurde kruisband halen nooit meer hun top. Toch heb ik me in een relatief korte periode weer naar een bepaald niveau geknokt. Dat komt niet vanzelf.”
Ontwikkeling
,,Sinds mijn overgang naar FC Barcelona heb ik een ontwikkeling doorgemaakt, zowel voetballend als mentaal. Ik heb denk ik ook bewezen dat ik goed met tegenslag kan omgaan. Voor een voetballer is niets zo erg als een kruisband afscheuren. Dat ik er zo snel weer sta, zegt wel iets over mijn mentale kracht.”
,,Ook het mislukte EK en het feit dat ik Barcelona min of meer moest verlaten, hebben mijn motivatie zeker niet aangetast. Ik ben pas 26 en verbeter me elke dag. Zo ga ik ook elke training in. Ik kan niet leven met het gevoel na afloop van: ‘shit, dat is niet goed gegaan.’ Telkens ga ik voluit.”
,,Als ik terugkijk op mijn tijd bij Barcelona, dan kan ik alleen maar positief zijn. Altijd zóveel plezier op de training, echt ongelooflijk. Je gaat daarna naar huis, maar je wilt dan eigenlijk dat het alweer de volgende dag is. Je hebt ook echt het gevoel: ik word beter. Die balsnelheid, pfff…”
Beste spelers
,,Jongens als Xavi en Iniesta spreek ik nog regelmatig. Die behoren toch tot de beste spelers ter wereld. Als je van dichtbij hebt meegemaakt hoe zij elke dag bezig zijn, óók voor en na de training... Messi is de allerbeste, maar je moet eens zien hoe hij er elke keer weer vól voor gaat. Je moet er voor leven. Anders kun je, zoals zij, onmogelijk jaar in jaar uit zo constant presteren. Als je dat allemaal ziet, heb je geen extra motivatie meer nodig en haal je ook zelf een enorm hoog niveau.’’
,,Het is mijn doel terug te keren bij FC Barcelona. Maar het is minstens zo belangrijk om te genieten van het spelletje. Dat gevoel leeft bij mij nog meer dan voorheen. Het is niet vanzelfsprekend dat je gezond bent en op het veld staat. Dat besef je na zo’n ervaring des te meer.”
Ibrahim Afellay, over... Nederlandse 'jonkies' in het buitenland:
,,Of talenten Nederland vaak te jong verlaten? Dat denk ik wel. Ik heb besloten lang te wachten. Het is een enorm verschil, gaan op je 18e of op je 24e. Fysiek en mentaal uitgroeien is een heel proces. Je kunt in Nederland een prima boterham verdienen om te kunnen leven met je familie en tegelijk ervaring in Europese wedstrijden oppikken. Om uiteindelijk toch die stap te maken. Het is verleidelijk eerder te gaan, zeker als je je familie een beter leven kunt geven. Maar als je van de buitencategorie bent, moet je voor je ontwikkeling kiezen, omdat je uiteindelijk toch wel dat goede contract krijgt.”
Ibrahim Afellay, over... feedback aan de 'jonkies' bij Oranje:
,,Ik ga mijn verhaal niet opdringen, maar als iemand erom vraagt, zal ik zeker feedback geven. Dat vond ik zelf ook altijd prettig. Mensen als Phillip Cocu en Mark van Bommel kenden en kennen het klappen van de zweep. Dat helpt enorm in je ontwikkeling. Ik zit niet zo in elkaar dat ik iemand even advies ga geven. Maar als je in gesprek raakt, gaat het vaak vanzelf op een soepele manier.”
Ibrahim Afellay, over... zijn club (verhuurd) Schalke 04:
,,Behalve genieten, wil ik met Schalke natuurlijk zo hoog mogelijk eindigen, in één van de beste competities ter wereld. Spelen in de fysiek sterke Bundesliga, met weer een ander type spel, is goed voor me. Die bagage maakt me completer.”