Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Stijn Schaars speelde geen gelukkige wedstrijd tegen Engeland. Als vervanger van de geblesseerde Mark van Bommel had hij de kans zijn visitekaartje af te geven met het oog op het WK in Zuid-Afrika. Maar de AZ-speler wisselde sterke momenten af met slordig balverlies.
Schaars, door bondscoach BertvVan Marwijk verkozen boven Ajacied Demy de Zeeuw, zag dat zelf ook. ,,Dit was veel te wisselvallig. Sommige fasen goed, in sommige fasen veel balverlies.”
Het duel met de Engelsen had twee gezichten. Waar Nederland de eerste helft druk zette, bepaalde Engeland het tempo in de tweede helft. Schaars: ,,In de eerste helft maakten we door goed afjagen twee goals. Maar in de tweede helft gooien zij er meer power en snelheid in, en zijn wij degenen die de fouten maken. Dus je hebt twee heel verschillende helften gezien.”
Slordigheid
Schaars oogstte soms applaus door subtiele combinaties met De Jong, Sneijder en Robben, en soms gemor door zijn slordigheid. In de 81ste minuut werd hij vervangen door David Mendes da Silva. Schaars vond niet dat het fysieke spel van zijn directe tegenstanders - Gareth Barry, Frank Lampard en Michael Carrick - invloed had op zijn spel.
,,Dat heeft niets met fysiek te maken. Ik ben 1 meter 78. Dat weet iedereen. Dus dan moet je slim voetballen. Als je dat gewoon goed doet, is er niets aan de hand. Iedereen weet dat ik niet ga springen met Carlton Cole of met John Terry. Zo simpel is het. Dan moet je slim zijn. En bij fasen was ik daar gewoon te slordig in.”
Schaars hield al met al geen goed gevoel over aan het duel met Engeland. ,,Vooral omdat je ook 2-0 voor hebt gestaan, en daarna toch nog onder druk komt te staan, maar ook persoonlijk ben ik niet tevreden. Ik lijd normaal weinig balverlies en heb altijd een voetballende oplossing. Nu had ik teveel balverlies. Dan moet je achter de bal aanlopen. En normaal zorg ik er juist voor dat hij in de ploeg blijft. Dus dat moet verbeteren.”
Topniveau
Waren de druk en snelheid van de Engelsen daarop van invloed? ,,Dat is internationaal voetbal. Als je daarin meewilt, zul je daar naar moeten handelen. En in de Nederlandse competitie heb ik vaak die druk net niet. Het is goed voor mij om te ervaren wat topniveau is. En het was nog niet eens een topwedstrijd. Het was wel een goede test.”
Toch kijkt Schaars positieve naar de komende maanden. ,,Ik heb tegen Noorwegen gespeeld en nu weer. Dus elke kans die je krijgt, moet je zien te pakken. En dit keer was minder dan tegen Noorwegen. Dat had misschien met de tegenstander te maken, maar ook met mezelf. Ik verwijt het alleen mezelf. En ik hoop volgende keer gewoon weer te spelen.”