Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Een deel van de selectie van het Nederlands elftal verzamelde zichdinsdag in Hoenderloo voor het begin van de oefentrip naar Brazilië en Uruguay. In de Zuid-Amerikaanse landen speelt Oranje volgende week twee wedstrijden. Op 4 juni tegen Brazilië en op 8 juni tegen Uruguay.
Het was daar in Hoenderloo, op de Veluwe, waar de selectie van Bert van Marwijk een jaar geleden begon aan de succesvolle WK-campagne die uiteindelijk pas eindigde in de finale in Johannesburg. In de bossen van Hoenderloo werd toen de basis voor het succes gelegd.
Van Marwijk kon dinsdagmiddag nog niet beschikken over veel spelers die daadwerkelijk in actie kwamen in die WK-finale. Cillessen, Krul, Vorm, Elia, Mathijsen, Bruma, Maduro, Luuk de Jong, Strootman, Schaars, Boulahrouz, Braafheid en Pieters meldden zich gisteren in Hoenderloo. Van die spelers speelden de keepers Cillessen en Krul nog geen minuut in Oranje.
Fanatieke keepers
Op de training liet Van Marwijk veel over aan assistent-trainer Phillip Cocu. En terwijl Cocu druk aanwijzingen gaf bij een partijvorm, nam keeperstrainer Ruud Hesp de doelverdedigers Vorm, Cillessen en Krul onder vuur. Elk lid van het jeugdige trio dook fanatiek naar elke bal. Nu Maarten Stekelenburg geblesseerd moest afzeggen voor de trip, gloren er speelminuten voor alle drie.
Khalid Boulahrouz had zin in een trip naar Zuid-Amerika aan OnsOranje.nl weten. Ook al heeft hij net een slopend seizoen in de Bundesliga met VfB Stuttgart achter de rug. ,,Het wordt zeker niet even een gezellig samenzijn met z’n allen. We spelen daar om onze eer hoog te houden. We horen tot de wereldtop en dat moeten we in die wedstrijden waarmaken. Van beide landen hebben we op het WK gewonnen, zij zullen dus wel revanche willen op ons. En daar komt bij: voor hen komt de Copa América eraan.”
Voetballand bij uitstek
Boulahrouz is nog nooit in Zuid-Amerika geweest. Ook niet op vakantie. ,,Het lijkt me mooi om daar heen te gaan. Ik verheug me erg op Brazilië. Dat is toch hét voetballand bij uitstek. Voetbal is daar nog belangrijker dan het leven zelf, hoor ik mensen altijd zeggen. Ik weet niet goed wat ik kan verwachten. Het zal er warm zijn en de omstandigheden zwaar, maar dat kunnen wij wel aan denk ik zo.”
Donderdag voegt Klaas Jan Huntelaar zich bij de selectie van Bert van Marwijk. Pas maandag op Schiphol, als er naar Brazilié wordt gevlogen, volgt dan de rest van de spelersgroep. Enkele spelers hebben nog belangrijke afspraken staan bij hun clubs. Wesley Sneijder speelt de Italiaanse bekerfinale en Ibrahim Afellay mag hopen op speelminuten in de finale van de Champions League van zijn club Barcelona tegen Manchester United.
Maandag voegen ook de spelers van Ajax zich bij de selectie van Oranje. Zij reizen op dit moment met hun club door de Verenigde Staten.
Volg ons ook op Twitter!