Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Vorm is niet zenuwachtig

KNVB Media
KNVB Media
23 maart 2011, 11:36

Foto:

Michel Vorm staat vrijdag en dinsdag onder de lat tijdens de twee wedstrijden die Nederland afwerkt tegen Hongarije. Wie is eigenlijk de doelman die nog maar zo weinig interlands keepte?

Het was zondag tegen vijven en Michel Vorm stak voor de vierde keer zijn verhaal af tegen een verslaggever. Voor even stond de Utrecht-doelman in het middelpunt van de belangstelling. Het was na de wedstrijd tegen PSV, zijn club Utrecht had met 1-0 verloren en Vorm had een wereldwedstrijd gekeept. Een dag later zou hij zich melden in Noordwijk voor het Nederlands elftal. Als eerste keeper van Oranje deze keer, want Maarten Stekelenburg is er vanwege een blessure niet bij.

Vorm sprak zondagmiddag klare taal: ,,Ik ben klaar voor een volgende stap. Ik zou graag in het buitenland willen voetballen. Misschien is Engeland niets voor mij vanwege mijn lengte en fysiek. Maar ik zie mijzelf toch zeker wel in Duitsland of Spanje keepen.”

Zenuwen over zijn tijdelijk nieuwe status als Oranje-doelman had hij niet. De afgelopen dagen zei hij daarover: ,,Ik voel me niet extra zenuwachtig nu ik eerste doelman ben. Ik zit al twee jaar bij deze groep en ik ben er ook bij geweest op het afgelopen WK.”

Behoedzaam sloop Vorm de laatste jaren naar de top van het Nederlandse keepersgilde. Zijn carrière begon in Utrecht, maar zijn eerste wedstrijd in het betaalde voetbal speelde hij voor FC Den Bosch in de eerste divisie. Op huurbasis. De weg naar de top kan lang zijn voor een keeper.

Schotland

Internationaal deed hij voor het eerst van zich spreken in 2009. Op Hampden Park in Glasgow speelde hij zijn, tot nu toe, enige interland van betekenis. Schotland was Oranje’s tegenstander in het kader van de kwalificatie voor het WK 2010. Dit seizoen speelde Vorm tijdens de Europese campagne voor FC Utrecht al mooie wedstrijden. In de heksenketel van het stadion van Napoli, in het gure Boekarest tegen Steaua en op het sfeervolle Anfield tegen Liverpool.

Tijdens het WK, toen alles wat maar met Oranje te maken had voorpaginanieuws was, verliet hij voor even de selectie in Zuid-Afrika om zijn pasgeboren kind te aanschouwen. Anderhalve dag was hij in Nederland. En toen snel weer terug naar het Oranjekamp waar zijn ploeggenoten zich prepareerden voor de wedstrijd in de achtste finales tegen Slowakije.

Podium

Vrijdag en dinsdag zijn Boedapest en Amsterdam het podium voor Vorm om te laten zien dat hij rijp is voor het buitenland. Technisch directeur Foeke Booy van FC Utrecht zal het met lede ogen aanzien. Houvast voor hem is dat het voor een keeper moeilijk is om een transfer te maken. Vorm weet dat en zegt zelf: ,,Kijk naar Stekelenburg, kijk naar Romero, die spelen allebei ook nog bij hun club.”

Voordeel is wel weer dat doelmannen langer meegaan. De 27-jarige Vorm zegt: ,,Mijn beste jaren moeten nog komen. Kijk alleen maar naar iemand als Edwin van der Sar. Ik kan nog jaren mee.”

Volg ons ook op Twitter!



  • Tags:

Laatste artikelen