Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Jelle ten Rouwelaar keek gisteren zijn ogen uit op de eerste training van het Nederlands elftal in Katwijk. De keeper van NAC, die een kans krijgt omdat Maarten Stekelenburg geblesseerd is, maakt zich vooralsnog geen illusies: ,,Ik richt me niet op het EK of zo", zegt hij tegen OnsOranje.nl.
Jelle ten Rouwelaar was maandagochtend extra vroeg van huis gegaan om in elk geval op tijd te komen op zijn eerste dag bij het Nederlands elftal. Als een van de eersten kwam hij dan ook aan bij hotel Huis ter Duin. ,,Te laat komen zou een slecht begin zijn”, zei de doelman maandag na de training op het veld van Quick Boys. En dus was hij veel te vroeg. Maar wat geeft dat. De doelman van NAC beleefde maandag in Noordwijk en Katwijk een mooie droom, waarvan hij niet had gedacht die nog ooit te beleven.
Gemoedelijke sfeer
De eerste Fries bij Oranje sinds Jan Kromkamp sprak van een gemoedelijke sfeer in het Oranjekamp. ,,Ik ben goed opgevangen door de jongens, het ging er allemaal heel relaxt aan toe moet ik zeggen.” Veel spelers kende hij nog van vroeger. ,,Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Klaas Jan Huntelaar.” En assistent-trainer Ernest Faber, die kende hij ook nog.
De discussie die er in Nederland ontstond nadat bekend werd dat Maarten Stekelenburg interlands zou missen door zijn blessure, heeft hij van een afstand gevolgd. Ten Rouwelaar: ,,Je kunt het allemaal wel moeilijker maken dan het is maar ik zou willen zeggen: Geef toch een kans aan Michel Vorm.” Hij beseft dat er van zijn generatie, Ten Rouwelaar is dertig, maar weinig keepers op een hoog niveau spelen. De NAC’er denkt na: ,,Ik weet eigenlijk alleen Dorus de Vries van Swansea City.”
Loeren op EK
Bert van Marwijk was maandagmiddag bij de teambespreking duidelijk geweest tegen de keeper van NAC. ,,De bondscoach heeft mij gezegd dat ik derde keeper ben. Prima hoor. Ik wil me gewoon laten gelden op de trainingen. Ik ben niet aan het loeren op een EK of zoiets.”
Ten Rouwelaar heeft het maandag in Katwijk ervaren: ,,Het gaat hier natuurlijk allemaal veel sneller. Ik heb al gemerkt dat je het je niet kan permitteren om een bal even los te laten. Ik werd net tijdens een partijvorm gepasseerd door Afellay ja. Maar joh, dat mag toch?”
Volg ons ook op Twitter!