Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Douglas heeft de deur naar het Nederlands elftal wagenwijd open gezet. De 22-jarige verdediger van FCTwente werd geboren in Brazilië, maar ziet meer perspectief bij Oranje. ,,Mocht meneer Van Marwijk me nodig hebben voor Oranje, dan twijfel ik niet langer en dan zeg ik ja."
,,Als de kans zich voordoet, wil ik graag voor het Nederlands elftal spelen”, vertelt Douglas vrijdag in het Algemeen Dagblad. ,,Tot dusverre heb ik me bij vragen van journalisten op de vlakte gehouden, omdat ik het simpelweg nog niet wist. Dan zei ik diplomatiek: ik ga er pas over nadenken als het verzoek er komt. Maar de afgelopen maanden heb ik nagedacht. En nu ben ik eruit. Mocht meneer Van Marwijk me nodig hebben voor Oranje, dan twijfel ik niet langer en dan zeg ik ja.”
Douglas vervolgt: ,,Ik ben en blijf een Braziliaan, maar mijn gevoel voor Brazilië is de laatste tijd minder geworden. Daar ben ik heel eerlijk in. Natuurlijk wil ik het liefst voor de Seleçao spelen, maar dat lijkt me op dit moment niet realistisch. Ik heb van de nieuwe bondscoach (Mano Menezes, opvolger van Dunga, red.) niets gehoord. Hij volgt de Nederlandse competitie ook niet, denk ik.”
Beet van Marwijk reageert positief op het verhaal van Douglas. ,,Als die jongen graag Nederlander wil worden, kan hij onze steun verwachten. Als voetballer is Douglas een jonge, sterke centrale verdediger die nog steeds volop in ontwikkeling is."
,,Toen ik net begonnen was als bondscoach hebben we het intern al over hem gehad. Vanuit de KNVB is er inmiddels ook gekeken hoe zo'n naturalisatieproces in zijn geval zou werken. Ik geloof dat het het beste is als het initiatief van de speler zelf uitgaat. Als hij behoefte heeft om mij eens te bellen, mag dat altijd."
Volg ons ook op Twitter!