Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Portugal - Nederland (v): warming-up met 11 feiten

KNVB Media
KNVB Media
54 minuten geleden

Wordt het vanavond interland nummer 50 voor Kerstin Casparij? - Foto: KNVB Media

Het Nederlands elftal (v) neemt het vanavond op tegen Portugal. Oranje bereidt zich met deze interland - en die van dinsdag tegen Zuid-Korea - voor op de WK-kwalificatie die in maart 2026 van start gaan. Wat kunnen we vanavond verwachten van het duel in Braga? Hier vind je 11 feiten om rekening mee te houden.

1) We trappen vanavond in Braga om 19.45 uur af. Let op, dit is de lokale tijd in Portugal. Voor de Nederlandse kijkers die hun tv of livestream inschakelen is de aftraptijd 20.45 uur. De livestream van de NOS vind je hier. De live-uitzending op tv is te zien op NPO3 waar om 20.25 uur wordt begonnen met de voorbeschouwing.

2) Portugal en Nederland troffen elkaar voor het laatst in de groepsfase van het WK 2023, in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin. Voor beide teams was het de openingswedstrijd. Oranje won die wedstrijd door een vroege goal van Stefanie van der Gragt. 

Stefanie van der Gragt op 23 juli 2023. Zojuist gescoord met het hoofd en Oranje op het WK tegen Portugal op 1-0 gezet. Het zou de winnende treffer zijn in Dunedin.

3) Het wordt de tiende ontmoeting tussen Portugal en Nederland. De statistieken zijn duidelijk in Nederlands voordeel: 9 gespeeld, 8 gewonnen, 1 verloren, doelsaldo 24-9. De enige keer dat Oranje het onderspit dolf was 24 jaar geleden in een WK-kwalificatiewedstrijd (1-0).  

4) Achter de naam van Vivianne Miedema staan nog altijd 100 Oranjegoals. Haar allereerste interlandtreffer maakte ze op Portuse bodem. Dat was in oktober 2013, in de WK-kwalificatiewedstrijd in Maia. Een maand eerder had Miedema in Albanië als 18-jarige haar debuut gemaakt. Nu mocht ze in het laatste kwartier invallen en scoorde meteen een loepzuivere hattrick. Renée Slegers, de huidige coach van Arsenal, scoorde tweemaal en ook Lieke Martens en Anouk Dekker waren trefzeker. Oranje won deze wedstrijd met 0-7, nog altijd de grootste zege ooit op Portugal. 

Portugal-Nederland 0-7 (WK-kwalificatie, 26.10.2013)

 

5) Bondscoach Arjan Veurink kan niet beschikken over een aantal vaste krachten. Van Daphne van Domselaar en Lineth Beerensteyn was eerder al bekend dat ze niet beschikbaar waren. Afgelopen week meldden ook Esmee Brugts, Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zich met blessures af.

6) Kunnen we vanavond nieuwe Oranje-debutanten noteren? Ja, dat zou kunnen. Voor Lieske Carleer, Regina van Eijk, Lynn Groenewegen en Danique Tolhoek zou het een onvergetelijke avond kunnen worden als zij hun eerste minuten in het Nederlands elftal kunnen maken. Groenewegen en Tolhoek zitten zelfs voor de eerste keer bij de selectie. Alle vier de mogelijke debutanten spelen in clubverband in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie.

7) Beduidend meer ervaring heeft Kerstin Casparij. Als zij vanavond in actie komt, krijgt zij interland nummer 50 achter haar naam. De 25-jarige verdediger maakte vier jaar geleden haar debuut voor Oranje in de uitwedstrijd tegen Cyprus. Casparij wacht nog op haar eerste Oranjegoal. Ook voor aanvaller Romee Leuchter wacht er mogelijk een jubileum. Ze speelde al 24 interlands. Daar kan vanavond dus nummer 25 bijkomen. Leuchter was 5 keer trefzeker in Oranje. 

Danique Tolhoek (links) en Lynn Groenewegen eerder deze week op weg naar de training op de KNVB Campus. Maken zij vanavond hun Oranjedebuut?

8) Oranje bereidt zich voor op de WK-kwalificatie die in maart voor de deur staat. Bondscoach Veurink kijkt daarom uit naar deze wedstrijd in Braga. "Portugal is een land dat een enorme ontwikkeling doormaakt in het vrouwenvoetbal. De afgelopen periode hebben ze laten zien dat ze ook een topland als USA kunnen verslaan."

9) Veurink doelt op de stunt van Portugal vorige maand op Amerikaanse bodem. Het was de tribute night van de afzwaaiende vedette Alex Morgan. Amerika ging goed van start dankzij een goal van Rose Lavelle, maar kreeg daarna klop. Diana Gomes en Fátima Pinto scoorden en bezorgden Portugal een historische overwinning. En die was zeker niet gestolen.

10) Beide teams mogen zes keer wisselen.

11) Er is vanavond geen VAR aanwezig.

Laatste artikelen