Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Oranje begint WK-voorbereiding met oefenzege op Noorwegen

Menno Waebeke
KNVB Media
2 uur geleden

Doelpuntenmaker Virgil van Dijk. - Foto: KNVB Media

Oranje heeft vrijdagavond een minimale oefenzege geboekt op Noorwegen. De ploeg van Ronald Koeman kwam in de eerste helft nog op achterstand, maar vocht zich knap terug met doelpunten van Virgil van Dijk en Tijjani Reijnders.

Oranje oefent in aanloop naar het WK 2026 tegen Noorwegen en Ecuador. Twee ploegen met verschillende speelstijlen. Kees Smit zit tijdens deze oefencampagne voor het eerst in de selectie en de jonge middenvelder van AZ mocht het direct vanaf de aftrap laten zien. Donyell Malen begon in de spits, Teun Koopmeiners speelde hangend vanaf rechts.

De openingsfase was slordig. Hoogtepunt was het eerbetoon aan Johan Cruijff in de veertiende minuut. De grootste voetballer die ons land ooit heeft gekend overleed tien jaar geleden. In zijn stadion werd stilgestaan bij het voetbalicoon. 

Tien minuten later kwam Noorwegen uit het niets op voorsprong. Denzel Dumfries liet zich in de luren leggen door Andreas Schjelderup en de aanvaller van Benfica krulde via de binnenkant van de paal raak. 

Debutant Kees Smit.

Aanvoerder Van Dijk kopt raak

Oranje was wakker geschud en begon steeds beter in de wedstrijd te komen. Toch had het een standaardsituatie nodig om op het scorebord te komen. Koopmeiners krulde de bal perfect op het hoofd van Van Dijk en de aanvoerder liet het net bollen. 

Het begin van de tweede helft werd energiek aangevlogen door Nederland. Malen was al een paar keer dicht bij een doelpunt, maar waar bij AS Roma elke bal er deze weken invliegt, had hij dat geluk bij Oranje vrijdag niet. 

Matchwinner Tijjani Reijnders.

Reijnders belangrijk

Toch kwam Oranje op voorsprong. Cody Gakpo veroverde de bal goed en gaf mee op Dumfries. De rechtsback van Internazionale legde de bal breed op de vrijstaande Reijnders en die vond fraai de linkerbovenhoek. 

Na de 2-1 verdween het tempo wat uit de wedstrijd. De vele wissels aan beide kanten droegen daar flink aan bij. Voormalig FC Groningen-spits Jørgen Strand Larsen was nog dicht bij de 2-2 met een hakje, maar Bart Verbruggen stond op de goede plek. Daardoor wint Oranje de eerste wedstrijd van de WK-voorbereiding. Aanstaande dinsdag volgt in Eindhoven het duel met Ecuador.

Reactie Van Dijk Reactie Van Dijk Lees hier de reactie van aanvoerder Virgil van Dijk.

Reactie Kees Smit Reactie Kees Smit Lees hier de reactie van debutant Kees Smit.

Laatste artikelen