Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Virgil van Dijk en Luciano Valente. - Foto: KNVB Media
Het Nederlands elftal speelt vrijdag 27 maart in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam tegen Noorwegen. Vier dagen later, dinsdag 31 maart, komt Oranje in het Philips Stadion in Eindhoven uit tegen Ecuador. Beide ontmoetingen, die in het teken staan van Oranjes voorbereiding op de FIFA World Cup 2026, beginnen om 20.45 uur.
De ticketverkoop - voor Oranje ClubCardhouders - start dinsdag 16 december. Begin januari gaan de kaarten, verkrijgbaar vanaf 39 euro, in de vrije verkoop.
Het Nederlands elftal werd vorige week vrijdag tijdens de WK-loting in Washington in groep F gekoppeld aan Japan, Tunesië en de winnaar van play-off B (Oekraïne-Zweden/Polen-Albanië).
Net als Nederland nemen Noorwegen en Ecuador komende zomer deel aan de mondiale eindronde. Noorwegen komt in groep I uit tegen Frankrijk, Senegal en de winnaar van play-off 2 (Bolivia/Suriname/Irak). Ecuador ontmoet in groep E Duitsland, Curaçao en Ivoorkust.
Nederland en Noorwegen troffen elkaar voor het laatst in de kwalificatiecampagne voor het WK in Qatar. Het duel in Oslo -1 september 2021- eindigde in 1-1 (doelpunten Erling Haaland en Davy Klaassen). In Rotterdam won Oranje diep in de tweede helft en werd plaatsing voor het WK 2022 veiliggesteld (16 november 2021; 2-0 Steven Bergwijn en Memphis Depay).
De laatste ontmoeting met Ecuador (25 november 2022) vond plaats in de groepsfase van het WK 2022 in Qatar. Het duel in het Khalifa International Stadium eindigde onbeslist: 1-1 (Cody Gakpo en Enner Valencia). Eenzelfde stand stond in 2014 op het scorebord in voorbereiding op het WK in Brazilië (Amsterdam, 17 mei 2014; 1-1 Jefferson Montero en Robin van Persie). Alleen de allereerste ontmoeting tussen beide landen, een oefenduel in aanloop naar het WK 2006 in Duitsland, leverde een winnaar op (Amsterdam, 1 maart 2006; 1-0 Dirk Kuyt).
Voor aanvang van het WK in Canada, Mexico en de Verenigde Staten speelt de selectie van bondscoach Ronald Koeman eind mei / begin juni nog twee vriendschappelijke wedstrijden.