Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Oranje kent uitstekende start van WK-kwalificatie met zege in Finland

Menno Waebeke
KNVB Media
7 juni 2025, 22:30
4:37

Memphis Depay viert zijn doelpunt met Cody Gakpo. - Foto: KNVB Media

Oranje is de kwalificatie voor het WK in Mexico, Canada en de Verenigde Staten uitstekend begonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman boekte een zuinige zege in en tegen Finland. Memphis Depay kwam weer wat dichter bij Robin van Persie.

Oranje begon geweldig aan het uitduel in het Olympisch Stadion van Helsinki. Al na zes minuten viel het eerste doelpunt. Memphis reageerde scherp op een verkeerde terugspeelbal van Kaan Kairinen en liet Bayer Leverkusen-doelman Lukás Hrádecký kansloos. 

Memphis kwam door zijn treffer op 48 interlandgoals voor Oranje. Daarmee was hij er slechts twee verwijderd van de topscorer aller tijden: Van Persie. De huidige Feyenoord-trainer maakte er 50 in zijn carrière.

Een ruim kwartier later viel ook de tweede Nederlandse goal van de avond. Cody Gakpo lepelde de bal op kenmerkende wijze het strafschopgebied in en Denzel Dumfries was er als de kippen bij om zijn vierde goal in zijn laatste vijf interlands te maken. 

Denzel Dumfries was maar weer eens trefzeker voor Oranje.

Memphis dicht bij nummer 49

Na de tweede goal ging het tempo wat omlaag, maar echt in de problemen kwam de Nederlandse defensie ook niet. In de tweede helft zagen we een nieuw gezicht op het veld. Stefan de Vrij verving Jan Paul van Hecke, die tegen een gele kaart was aangelopen.

Memphis ging na rust op zoek naar zijn 49ste treffer en was daar ook een keer heel dicht bij. De aanvaller van Corinthians werd weggestuurd door Tijjani Reijnders, maar stuitte op de benen van Hrádecký.

Twintig minuten voor tijd werd Memphis naar de kant gehaald. Hij werd afgelost door Wout Weghorst. Ook Micky van de Ven en Justin Kluivert waren inmiddels in de ploeg gekomen voor Nathan Aké en Reijnders.

Frenkie de Jong in actie tegen Finland.

Flekken heeft rustige avond

In de slotfase wachtte Oranje vooral op het laatste fluitsignaal, maar moest het wel oppassen voor een aansluitingstreffer van Finland. De thuisploeg meldde zich een aantal keren gevaarlijk in het strafschopgebied, maar Mark Flekken hoefde geen enkele keer echt in actie te komen. 

Zodoende won Oranje met 0-2 en pakt het de eerste punten in de WK-kwalificatie. Met drie punten uit de eerste wedstrijd staat de ploeg van Koeman voorlopig op een derde plaats onder Finland en Polen. Die twee landen hebben wel al meer wedstrijden gespeeld.

Reactie Van Dijk Reactie Van Dijk Bekijk hier de reactie van aanvoerder Virgil van Dijk.

Laatste artikelen