Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Virgil van Dijk. - Foto: KNVB Media
Virgil van Dijk kon na afloop van het gelijkspel tegen Spanje in de Nations League niet ontevreden zijn. De aanvoerder zag zijn ploeg zich herpakken na een moeizame openingsfase, vervolgens een goede wedstrijd spelen, maar door persoonlijke foutjes wel de overwinning verspelen.
De Spaanse gelijkmaker viel diep in de blessuretijd en dat doet pijn bij Van Dijk. "De manier waarop is gewoon vervelend. Iedereen kan fouten maken en helaas gebeurde dat op het einde. We hebben gestreden, maar gaan wel met een gelijkspel naar Spanje", reageerde hij bij de NOS.
Van Dijk zag de 2-2 ook niet per se aankomen. "Ze domineerden op het einde wel, met een overtal in balbezit, maar verdedigend stonden we goed. We gaven weinig weg. Dan is dit jammer, maar het hoort er bij."
Het heeft volgens de aanvoerder geen zin om met vingers te wijzen. "Het zijn geen bewuste fouten. In de eerste helft probeert Jorrel (Hato red.) de bal aan te nemen, dan krijgt Lamine Yamal de bal uit de kluts mee en valt hij binnen."
"Zo'n begin is natuurlijk balen", ging Van Dijk verder. "Maar daarna hebben we ons goed herpakt. We zijn rustig gebleven en hebben uiteindelijk een goede wedstrijd neergezet. Het is jammer dat Jorrel rood pakt, dat zijn leermomenten."
Toch belichtte Van Dijk na afloop ook de positieve punten. "We hebben de kwaliteiten om het iedereen lastig te maken. We hebben hiervoor misschien niet altijd het beste Oranje laten zien, maar vandaag hebben we een goede stap gezet. Nu moeten we het ook doortrekken."
Wedstrijdverslag
Lees hier alles over het gelijkspel van Oranje tegen Spanje.