Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Oranje verloor verrassend met 3-2 van Oostenrijk. - Foto: KNVB Media
Het Nederlands elftal heeft de groepsfase op het EK afgesloten met een 3-2 nederlaag tegen Oostenrijk. Cody Gakpo en Memphis Depay maakten na rust de Oranjetreffers. Door het verlies in Berlijn eindigt de ploeg van bondscoach Ronald Koeman als derde in de poule en wacht in de achtste finale een groepswinnaar als tegenstander.
Oranje begon aan het duel met een ticket voor de achtste finale al in de pocket. Toch was een goed resultaat wel degelijk van belang. Door niet te verliezen, kon een confrontatie met een groepswinnaar in de volgende ronde worden voorkomen. Daarnaast had Oranje nog altijd goede papieren om zelf de poule te winnen.
Koeman koos ervoor om Donyell Malen en Lutsharel Geertruida voor het eerst op dit EK een basisplaats te geven. Ook keerde Joey Veerman terug in het elftal. Dit ging ten koste van Jeremie Frimpong, Denzel Dumfries en Xavi Simons. De bondscoach gunde Dumfries wat rust, omdat hij met lichte liesklachten kampt.
De basiself van Oranje tegen Oostenrijk.
Oranje was gewaarschuwd voor het begin van de Oostenrijkers, maar toch kon het niet voorkomen dat de tegenstander de ploeg direct onder druk zette. Het leverde al na zes minuten een tegendoelpunt op. Alexander Prass zette voor en Malen gleed de bal pardoes in eigen goal.
Een valse start dus voor Oranje dat duidelijk moeite had om in zijn spel te komen. Via Tijjani Reijnders kreeg het de eerste kans. Na een goede combinatie met Gakpo kon hij van dichtbij vrij inschieten, maar hij raakte de bal verkeerd. Halverwege de eerste helft kreeg Malen een nog veel grotere mogelijkheid. Reijnders zette hem alleen voor de keeper, maar de snelle aanvaller schoot de bal net naast de verkeerde kant van de paal.
Koeman was duidelijk niet tevreden over het spel en greep al na een half uur in. Simons kwam in het veld voor de ongelukkige Veerman. Bart Verbruggen voorkwam vervolgens een grotere achterstand door in te grijpen op een schot van Marcel Sabitzer en de bal voor de voeten van Marko Arnautovic weg te grissen. Memphis Depay was vlak voor rust nog gevaarlijk met een kopbal.
Donyell Malen in duel met Alexander Prass. Oranje had vooral in de eerste helft moeite om onder de druk van Oostenrijk uit te voetballen.
Na rust was de schade direct hersteld. Geertruida pakte de bal af, bracht Simons in stelling die wachtte met passen totdat Gakpo hem op links voorbij was. De aanvaller trok op de voor hem karakteristieke wijze naar binnen en schoot de bal hard in de verre hoek: 1-1
Oranje had de wedstrijd in handen en ging op zoek naar de 2-1. Oostenrijk had geen antwoord, maar kwam na een uur, bij de eerste tegenaanval, toch weer op voorsprong. Florian Grillitsch zette voor en Romano Schmid kopte de bal in het doel.
Oranje viert de gelijkmaker van Cody Gakpo.
Met Georginio Wijnaldum, Micky van de Ven en even later ook Wout Weghorst bracht Koeman nieuwe krachten in om een verlies te voorkomen. Weer bleek Weghorst al snel goud waard. De spits bracht met zijn hoofd Depay in stelling die de bal overtuigend achter de keeper schoot. In eerste instantie keurde Ivan Kružliak de treffer af vanwege hands, maar op de beelden was duidelijk te zien dat de aanvaller de bal met zijn borst aannam. Na ingrijpen van de VAR was het alsnog 2-2.
Lang kon Oranje niet van dit moment genieten, want Oostenrijk maakte direct weer 2-3. Sabitzer brak door op links en schoot de bal snoeihard achter Verbruggen. Christoph Baumgartner was daarna ook trefzeker, maar deed dit in buitenspelpositie. In de slotfase was Weghorst met een kopbal nog dicht bij de 3-3. Maar daar bleef het bij.
Omdat Frankrijk tegelijkertijd 1-1 speelde tegen Polen is de groepswinst verrassend voor Oostenrijk. Frankrijk is tweede en Nederland gaat verder als één van de beste nummers drie.
Na de groepsfase weet Oranje wie de tegenstander wordt. Dit is in elk geval een winnaar van een poule. De kans is daarom groot dat Nederland een zware opponent wacht.