Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto: KNVB
Jong Oranje heeft dinsdag een 3-2 overwinning geboekt in de oefeninterland tegen Kroatië. In Pula was de ploeg van KNVB-coach Cor Pot heer en meester. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Luuk de Jong en de debuterende tieners Jürgen Locadia en Tonny Trindade de Vilhena.
Dat beide teams na 45 minuten nog op gelijke hoogte stonden, mocht een klein wonder heten. Nadat Jong Oranje al in de zevende minuut op achterstand kwam door een goal van de Kroatische spits Andrej Kramaric creëerde het daarna legio kansen in het matig gevulde Aldo Drosina Stadion. Luuk de Jong, Rajiv van la Parra, Lerin Duarte en Leandro Bacuna waren echter niet scherp in de afronding. Op slag van rust was het eindelijk wel raak, nadat aanvalsleider De Jong een vrije trap van Duarte raak kopte: 1-1.
Vijf debutanten
Na rust bracht Pot meteen al zijn acht wissels in. Alleen Leerdam, Van Aanholt en Duarte bleven staan en kregen gezelschap van onder anderen vijf debutanten: verdediger Mike van der Hoorn, middenvelders Thomas Bruns en Tonny Trindade de Vilhena en de aanvallers Jean-Paul Boëtius en Jürgen Locadia. De laatste bekroonde zijn eerste optreden in Jong Oranje meteen met een treffer. De 19-jarige PSV-spits rondde uiterst koel af nadat Bruns hem met een splijtende pass de diepte in had gestuurd: 1-2. Een kwartier voor tijd deed ook de 18-jarige Vilhena van zich spreken door van dichtbij raak te schieten en zo de derde Nederlandse treffer voor zijn rekening te nemen.
,,Een verdiende zege in een nuttige wedstrijd’’, reageerde coach Pot die in Pula beschikte over een piepjonge selectie. ,,Bij vlagen speelden we uitstekend voetbal. Misschien was het tempo in de eerste helft te laag, maar het was hier erg lastig voetballen op een zwaar en slecht veld. De debutanten hebben het goed gedaan, daar ben ik erg tevreden over. Voor hen is dit weer een nieuwe stap in hun ontwikkeling. En voor Locadia en Vilhena is het natuurlijk prachtig dat ze meteen scoorden bij hun debuut.’’
Interessante maanden
Met de oefenzege in Pula maakte Jong Oranje een uitstekende start in de voorbereidingsfase naar het UEFA EK Onder 21, waarvoor ook de A-internationals Strootman, Clasie, Van Ginkel, Blind, Fer, John, Van Rhijn, Martins Indi en De Vrij speelgerechtigd zijn. In Pula ontbrak bovendien ook Georginio Wijnaldum – afgemeld wegens liesklachten – nog. Dat de nieuwelingen zich tegen Kroatië prima staande hielden, geeft Pot nog meer mogelijkheden met het oog op het EK. ,,Voor alle kandidaat EK-gangers wordt het een spannende periode. Als nieuwe spelers zich zo aandienen als vandaag, kunnen het nog interessante maanden worden.’’
De EK-eindronde vindt van 5 tot en met 18 juni in Israël plaats. Duitsland, Rusland en Spanje zijn in Israël de tegenstanders in groep B.
Statistieken:
Jong Oranje – Kroatië 3-2 (1-1).
Scoreverloop: 7. Kramaric 1-0, 45. De Jong 1-1, 61. Locadia 1-2, 75. Vilhena 1-3, 86. Boras 2-3.
Opstelling Nederland: Zoet (46. Bizot), Leerdam, Van Dijk (46. Van der Hoorn), Nuytinck (46. Bruma), Van Aanholt, Van Haaren (46. Bruns), Duarte, Bacuna (46. Vilhena), Van la Parra (46. Jozefzoon), De Jong (46. Locadia), Wildschut (46. Boëtius).