Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Adri van Tiggelen bespeurt veel verdedigend talent in Nederland. De 56-voudig international hoopt dat de jongste jeugd de juiste stappen gaat maken. Hij denkt dat er voor verdedigers niet veel eer valt te behalen in wedstrijden als tegen Andorra.
Een maand of twee geleden moest Adri van Tiggelen ineens aan vroeger denken. Dat was op het moment dat Jong Oranje-speler Bram Nuytinck de transfer maakte van NEC naar de Belgische topclub Anderlecht. Zo’n zelfde stap maakte Van Tiggelen 26 jaar geleden. Hij ging toen van FC Groningen naar datzelfde Anderlecht.
,,Die stap van Nuytinck is een goede”, zegt Van Tiggelen in 2012. ,,En belangrijker nog misschien: het zegt iets over de status van Nederlandse verdedigers. Ik heb het gevoel dat het de goede kant opgaat. Er dient zich weer een nieuwe lichting aan en Nuytinck is er daar een van. Virgil van Dijk komt er ook aan, vind ik. En we hebben al Viergever, De Vrij en Martins Indi.
Mooie periode
,,Voor een speler als Nuytinck breekt een mooie periode aan. Ik heb dat bij Anderlecht meegemaakt. Toch een stapje hoger. Hij speelt nu Champions League. Voor hem is de stap misschien zelfs nog ietsje hoger dan toen voor mij. Ik kwam van Groningen en speelde in de Eredivisie tegen Van Basten. En ik had ook al Europacupervaring. Speel je tegen weerstand van dat niveau dan is zo’n stap naar Anderlecht niet zo groot. Aan de andere kant, de Belgische competitie was toen écht goed. Beter dan nu denk ik.”
Als speler van de Belgische topclub maakte Van Tiggelen pas echt furore als international. Met de Europese titel van 1988 als hoogtepunt natuurlijk. Een titel die wat hem betreft in hoger aanzien staat dan de finaleplaats van het Nederlands elftal in 2010. ,,Tweede worden telt niet. Wellicht dat enkele jongens die toen de finale haalden dat nu ook beseffen en straks in Brazilië zo hongerig zijn dat alleen de eerste plaats telt.”
Weinig ruimte
De huidige lichting speelt vanavond tegen voetbaldreumes Andorra. Voor een verdediger is er in die wedstrijd doorgaans weinig eer te behalen. ,,Helemaal niet als back”, zegt Van Tiggelen. ,,Wij speelden ook wel van die interlands. Tegen Cyprus bijvoorbeeld. Ik heb begrepen dat Van Gaal overwoog om Urby Emanuelson als linksback op te stellen tegen Andorra. Dat kun je best doen, maar alsnog is er weinig ruimte op het veld. Dus ook niet voor Emanuelson denk ik dan. Wat ik in dat soort interlands vooral deed? Opletten dat er niet alsnog een spelertje van de tegenstander doorkwam.”
Van Tiggelen verricht momenteel scoutingwerk voor Sparta. Voor de club waar hij zijn imposante carrière startte, struint hij de amateurvelden af op zoek naar onbekend talent. De oud-verdediger merkt de gevolgen van de financiële crisis, zegt hij. ,,Je merkt toch dat je moeilijker aan de bak komt omdat clubs de hand op de knip houden. Ik heb dan wel 56 interlands gespeeld, maar ja, er lopen zoveel trainers rond in het betaalde voetbal. Niet voor iedereen is dan een plaatsje. Trainer voor verdedigers? Ik voel me nergens te beroerd voor. Ik denk dat ik van waarde kan zijn. In Nederland moet er maar zoveel mogelijk worden aangevallen. Maar om dat te kunnen moet je ook heel goed kunnen verdedigen.”