Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Mark van der Maarel kan het zelf amper bevatten hoe snel het momenteel met hem gaat. Nog geen twee maanden nadat hij Haarlem verruilde voor Jong FC Utrecht, is de verdediger plots basisspeler in de Eredivisie en is hij met Jong Oranje mee op EK-kwalificatiejacht. ,,Maar hyperventileren, dat ook weer niet.”
Na het competitieduel met PSV kwam Ton du Chatinier, trainer van FC Utrecht, naar zijn twintigjarige verdediger toe met de mededeling dat er telefoon voor hem was. ,,Ik weet dat de trainer wel van een dolletje houdt, maar dit leek me toch serieus. Alleen had ik in eerste instantie geen idee wie Remy Reynierse was…”, bekent hij lachend.
De assistent-coach van Cor Pot had echter goed nieuws voor Van der Maarel. ,,Daar stond ik wel even van te kijken. Ik kan het echt amper bevatten. Ik ben van Haarlem naar FC Utrecht gegaan om daar in het tweede elftal te spelen, beter te worden door op een hoger niveau te trainen. En dan met de hoop dat ik in de loop van het seizoen aansluiting kon vinden bij het eerste elftal.”
Het werd meer dan dat. Inmiddels speelde Van der Maarel al 4,5 duel in de Eredivisie en maakte hij flinke indruk, onder meer op Pot en zijn staf. ,,Zo onwijs snel als dit gaat, niet normaal. En dan te bedenken dat ik ook nooit eerder in een vertegenwoordigend elftal heb gespeeld.”
Op stap
Dat laatste is niet zo vreemd, want tot zijn achttiende speelde Van der Maarel nog bij Argon in Mijdrecht. ,,Tot en met de B’s en toen ben ik overgestapt naar de A-junioren van Haarlem. Ik ben een onwijze laatbloeier, een ander woord is er denk ik niet zo snel voor te bedenken. Voordeel is wel dat ik een lekker normale jeugd heb gehad. Ik ben gewoon elke zaterdag lekker op stap geweest toen ik zestien was.”
Dat die dagen voorbij zijn, ziet hij niet als straf. ,,Dat ik nu bij Jong Oranje sta, is prachtig. Behalve Ricky van Wolfswinkel kende ik eigenlijk niemand, maar ik merkte al heel snel dat het een relaxte groep is.” Zijn wensen zijn, misschien logisch voor een debutant, bescheiden. ,,Dat ik er alleen al bij zit is al fantastisch. Ik mag anderhalve week met dit team op pad, een mooie leerschool.”
Rechtsback
Maar, stiekem hoopt Van der Maarel natuurlijk op speelminuten, iets wat tegen Finland afgelopen vrijdag nog niet lukte. ,,Die ambitie moet je ook hebben.” Dat hij zich daarbij lijkt te moeten richten op de positie van rechtsback is geen punt. ,,Die positie bezet ik bij FC Utrecht ook op dit moment. Ik kan centraal achterin het beste uit de voeten, maar richt me nu op rechtsachter. Die zijn schaars momenteel, dus als ik daar mijn kans kan pakken, graag!”