Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Nicky Kuiper is voor de dubbele ontmoeting met Oekraïne teruggekeerd in de selectie van Jong Oranje. De linksback begon de EK-kwalificatiecyclus als vaste waarde, maar door een blessure ontbrak hij lange tijd. ,,Maar het is geweldig om er juist nu weer bij te zijn.”
Een knieblessure hield de speler van FC Twente vijf maanden aan de kant. ,,Ik ben twee keer geopereerd in die periode, maar nu ben ik weer helemaal fit. Ik denk zelfs dat ik sterker uit die periode ben gekomen”, vertelt Kuiper aan OnsOranje.nl.
Terugkeer in basis
Het resulteerde dit seizoen in een terugkeer in de basis bij de landskampioen. Kuiper is uiteraard trots op die eerste landstitel van de Enschedese club, maar door zijn blessure moest hij de slotfase van het seizoen vanaf de kant toekijken. ,,Een dompertje”, kan Kuiper er nu om lachen. ,,Maar ik heb wel het gevoel dat ik echt een bijdrage heb geleverd aan de titel. Gelukkig kon ik inmiddels al wel weer mee hossen. Het was een geweldig feest.”
Inmiddels speelde Kuiper vijf wedstrijden voor FC Twente. Aanpoten, aldus de back. ,,Ik speelde zomaar weer vier wedstrijden in anderhalve week. Maar ik kan het aan, gelukkig.” Tegen Oekraïne is Kuiper waarschijnlijk de linksback van Jong Oranje. Het is een positie die hem bevalt. ,,Zeker tegen een ploeg als Oekraïne kun je ook aanvallend een bijdrage leveren, omdat zij met twee spitsen spelen.”
Mooiste treffer
En dat Kuiper iets te zoeken heeft op de helft van de tegenstander bewees hij in en tegen Polen. Met een schitterende volley van buiten het strafschopgebied zorgde hij voor 2-0. Het was de mooiste van de negentien treffers die Jong Oranje in acht wedstrijden maakte. Maar doelpunten maken is uiteraard niet zijn voornaamste taak Kuiper: ,,We mogen zaterdagavond geen goal tegen krijgen. Dat is het belangrijkste voor ons als verdedigers en daar zijn wij ook hoofdzakelijk verantwoordelijk voor. Zoals we denk ik verplicht zijn om te winnen en het EK te halen.”
Hij weet nog precies wat de generaties van 2006 en 2007 hebben laten zien. ,,Toevallig heb ik donderdag tijdens een quiz een vraag over 2006 gehad, in Portugal. Finale tegen Oekraïne, 3-0 winst en twee goals van Klaas Jan Huntelaar en eentje van Nicky Hofs.” Het nieuwe Jong Oranje wil daar graag een vervolg aan geven tijdens de eindronde van 2011 in Denemarken. ,,We denken er niet eens aan dat we het niet zouden halen.”
Volg ons ook op Twitter!