Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Unieke score Miedema bij O-17

KNVB Media
KNVB Media
22 oktober 2012, 20:27

Foto: KNVB

Het Nederlands elftal voor speelsters onder 17 jaar plaatste zich maandag zo goed als zeker voor de tweede ronde van het EK-kwalificatietoernooi. Na de 15-0 tegen Montenegro werd het nu 11-0 tegen Kazachstan. Vivianne Miedema bracht haar doelpuntentotaal na twee op wedstrijden op liefst veertien treffers en is nu topscorer aller tijden bij Onder 17.

,,Veertien doelpunten in twee wedstrijden, nee dat heb ik nog niet eerder meegemaakt”, aldus KNVB-coach Maria van Kortenhof over de uitzonderlijke prestatie van haar centrumspits. Na de openingstreffer van Suzanne Admiraal, maakte de aanvaller van sc Heerenveen vier doelpunten voor rust en direct na de thee nog eens twee.

Samen met Michelle Hendriks maakte ze er in het verdere verloop van de tweede helft nog eens twee. ,,Vivianne heeft echt een neusje voor de goal. Vooral in het strafschopgebied. Er waren ook echt heel mooie doelpunten bij. Niet alleen maar intikkers.”

Acht treffers Miedema

De talentvolle aanvaller was attent op afvallende ballen, maar werkte ook met het hoofd op maat afgesneden voorzetten af. Van Kortenhof: ,,De combinaties gingen zo gemakkelijk dat ze Vivianne bleven vinden. Dat zij zo veel kon scoren, lag ook aan het feit dat de goede voorzetten maar bleven komen.”

Vooral de middenvelders Hendriks en Yentl Abbing speelden daarbij een belangrijke rol. Steeds werd na een afgeslagen aanval de bal gedisciplineerd weer richting aanvallers gebracht om de score maar te blijven opvoeren. Ook hield de groep de veldbezetting voortdurend op orde en ging niet mee in de povere vertoning van de tegenstander.

Ondanks de haast ideale score van twee gewonnen duels met 26 doelpunten voor en 0 tegen is Onder 17 nog niet honderd procent zeker van de volgende ronde. Concurrent Oekraïne verloor dan wel verrassend met 1-0 van Montenegro, maar Onder 17 heeft donderdag tegen Oekraïne (in Meppel) minimaal een gelijkspel nodig voor de poulewinst. Van Kortenhof: ,,Maar we gaan voor de overwinning, dat lijkt me duidelijk. Ook al omdat je dan een betere loting hebt en landen als Duitsland, Frankrijk en Spanje ontloopt.”

‘Dit was niet eens leuk’

Toch kijken de speelsters uit naar wat meer tegenstand aldus de coach. ,,Ze vonden dit niet eens leuk. Ze willen tegenstand. Hier was niks aan. Het was niet meer dan een matig trainingspartijtje. Haast zonde van je tijd.”

Onder 17 komt in actie in groep 10. De nummers een en de vijf beste nummers twee van de elf poules kwalificeren zich voor de tweede kwalificatieronde die in het voorjaar van 2013 op het programma staat. Het uiteindelijke doel is plaatsing voor het eindtoernooi in Nyon, Zwitserland, dat van 25 tot en met 28 juni 2013 met vier landen plaatsvindt.

Statistieken

Nederland - Kazachstan 11-0 (5-0).

Scoreverloop: 5. Admiraal 1-0, 19. Miedema 2-0, 22. Miedema 3-0, 27. Miedema 4-0, 38. Miedema 5-0, 43. Miedema 6-0, 46. Miedema 7-0, 53. Hendriks 8-0, 71. Hendriks 9-0, 73. Miedema 10-0, 83. Miedema 11-0.

Opstelling Nederland: Kelly Steen, Corine Peels, Jessie Eikenhout, Inessa Kaagman, Mandy van Dijk (56. Jessie van Leeuwen), Yentl Abbing, Lineth Beeresteyn, Michelle Hendriks, Vivianne Miedema, Jill Roord (46. Sharon Bruineberg) en Suzanne Admiraal (46. Laura Strik).

Exclusieve Oranje-video's!


  • Tags:

Laatste artikelen