Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen eredivisie
Het officiële kanaal van de Azerion Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
De basiself van Onder 16 tegen Portugal. - Foto: KNVB Media
Het Nederlands elftal voor spelers onder 16 jaar is het UEFA Development Tournament in de Portugese Algarve begonnen met een 2-1 nederlaag tegen het thuisland. Diep in de blessuretijd incasseerde het team van KNVB-coach Alexander Palland uit een strafschop de tweede Portugese treffer.
De teleurstelling klonk na afloop nog door in de stem van Palland. Natuurlijk stemde het resultaat niet tot tevredenheid, maar de manier waarop Onder 16 ten onder ging maakte de nederlaag extra zuur. “Vlak voor die strafschop maakte een speler van Portugal overduidelijk een handsbal. Iedereen zag het. De Portugezen gaven na afloop zelfs toe dat ze hands maakten, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Zij kwamen onze zestien binnen en kregen na een overtreding van ons een strafschop.”
We moeten realistisch zijn. We hebben in de tweede helft te veel dingen niet goed gedaan. Als het gelijk was gebleven, dan hadden we niet mogen klagen
Eduardo Fernandes benutte het buitenkansje en dompelde de Oranjetalenten in rouw. “Het is zuur, oneerlijk. Dat heb ik de spelers in de kleedkamer ook voorgehouden”, zegt Palland. “Ze mogen er boos over zijn, maar het hoort bij voetbal. Tegelijkertijd vind ik dat we realistisch moeten zijn. We hebben in de tweede helft te veel dingen niet goed gedaan. Als het gelijk was gebleven, dan hadden we niet mogen klagen.”
Waar Onder 16 in de tweede helft teleurstelde, begonnen de Nederlandse talenten wel goed aan de wedstrijd. Het was voor het team van Palland de eerste interland sinds oktober, toen er twee keer tegen Italië werd gespeeld. Na zo’n lange periode zonder wedstrijden moest Onder 16 even op gang komen, maar al snel lukte het Nederland om Portugal onder druk te zetten.
Palland: “We lieten Portugal niet voetballen, terwijl we zelf aan de bal prima waren. We creëerden een paar hele mooie openingen, maar waren in de slotfase net te slordig. In de eerste helft hadden we een keer of drie, vier dat de eindpass niet goed was. Te hard of te ver naar binnen, waardoor we niet in scoringskans kwamen.”
Toch stond er halverwege een 1-0 voorsprong voor Onder 16 op het scorebord dankzij een wonderschone treffer van Sami Bouhoudane. De PSV-spits maakte na een voorzet vanaf de linkerkant van Benjamin Nagel een loopactie van de strafschopstip richting te rand van de zestien en met een fantastische omhaal schoot hij de bal achter Portugal-doelman Tiago Leitão. “Echt een wereldgoal”, vond Palland. “Die gaat her en der nog wel een keer voorbijkomen.”
Echt een wereldgoal. Die gaat her en der nog wel een keer voorbijkomen
Het was op dat moment een terechte voorsprong voor Nederland, ondanks dat Portugal een minuut of tien voor het doelpunt van Bouhoudane al een strafschop kreeg na een overtreding van doelman Joep Geneste. De sluitpost van NEC herstelde zijn fout door de inzet van Rui Silva te keren.
In de eindfase van de eerste helft zette het verval echter in. Het spel van Onder 16 werd slordiger en slordiger. “We raakten langzaam de grip kwijt”, aldus Palland. Het lukte Onder 16 niet om na rust de draad weer op te pakken. “We wilden de score in de tweede helft verder uitbouwen. Een hoger tempo hanteren, om zo in de eindfase meer te creëren. Maar uiteindelijk konden we zelf niet mee in dat hoge tempo. We werden nog slordiger en angstig om fouten te maken.”
Portugal profiteerde, voerde het tempo nog verder op, en nam steeds meer de overhand. Het thuisland kwam op gelijke hoogte via een afstandsschot van een meter of 25, dat zomaar de kruising in zeilde. Onder 16 bracht na een uur spelen vier verse krachten in het veld. Dat gaf het team even een boost en er ontstonden kansen, maar een nieuwe voorsprong zat er niet in. In de slotfase was Portugal de dominante partij, maar Nederland leek stand te houden. Tot in de blessuretijd, toen Eduardo Fernandes het thuisland alsnog naar de overwinning schoot.
Aanstaande vrijdag komt Onder 16 opnieuw in actie op het UEFA Development Tournament. Frankrijk is dan de tegenstander. De Fransen gingen in hun openingswedstrijd tegen Duitsland met maar liefst 5-1 onderuit. De wedstrijd begint vrijdag om 17.00 uur Nederlandse tijd.
Portugal – Nederland 2-1 (0-1).
Scoreverloop: 39. Bouhoudane 0-1, 50. Lameiras 1-1, 90+3. Fernandes 2-1 (strafschop).
Gele kaart: Camacho, Meireles, Fernandes (Portugal), Kraaijeveld, La Scala, Bouhoudane (Nederland).
Opstelling Nederland: Geneste, La Scala, Londar (63. Van de Lans), Jetten (63. Onstein), Manuhutu, Nagel (73. Van den Berg), Koller, Kraaijeveld, Oldenstam (63. IJssel de Schepper), Bouhoudane, Kluivert (63. Vianello).