Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Onder 16 verslaat ook Israël

KNVB Media
KNVB Media
6 februari 2011, 21:26

Foto:

De toernooizege in Portugalkomt voor het Nederlands elftal voor spelers onder 16 jaar dichtbij, nadat de ploeg zondag Israël met 4-1 versloeg. Het is de tweede zege van Nederland en aangezien ook Italië haar beide wedstrijden won, wordt de wedstrijd van dinsdag tussen Oranje en de azuurblauwen als het ware een finale.

Nederland speelde bij vlagen redelijk tegen Israël. ,,We hadden in de openingsfase moeite om de goede oplossingen te vinden”, aldus KNVB-coach Ruud Dokter. ,,Het lukte niet altijd om de vrije man te vinden, maar zodra dat wel lukte waren we ook direct gevaarlijk.”
 
Dat lukte bijvoorbeeld na twintig minuten. Na een dieptepass van Tonny Trindade de Vilhena werd Onder 16 gevaarlijk. Het schot werd echter verwerkt door de Israëlische keeper. De bal kwam terug in het spel, en belandde bij Stijn Derkx die met een fraaie volley vanaf dertig meter de doelman van Israël alsnog verschalkte.
 
In het begin van de tweede helft verdubbelde Nederland de score. Nathan Aké stuurde Sheraldo Becker weg op rechts. Hij gaf een snelle voorzet op Derkx. Via via bereikte de bal uiteindelijk Mohamad Mahmoed, die de bal fraai in de kruising schoot. Een kwartier later werd het ook nog 3-0 toen een hoekschop niet goed weggewerkt werd door Israël. De bal belandde voor de voeten van Becker die het speeltuig in het doel werkte. Tot die tijd hield Nederland eenvoudig de controle. Eén van de spaarzame slordigheidjes kostte de ploeg wel een tegentreffer. Moussa Sanoh bracht in de slotfase de marge echter weer terug op drie. 
 
Goed beeld

Het spel van Onder 16 stemde Dokter tevreden. ,,Ons doel was om meer kansen te creëren. Daar zijn we in geslaagd.” De keuzeheer wijzigde zijn opstelling veelvuldig in vergelijking met de wedstrijd van vrijdag tegen Portugal. ,,Doordat nu andere jongens gespeeld hebben, heb ik ook een goed beeld van hun gekregen. Dat is ook het doel van het toernooi, iedereen speeltijd gunnen.”
 
Voor Nederland wacht dinsdag de laatste wedstrijd op het Algarve-toernooi. Dan wacht Italië en omdat die ploeg ook beide wedstrijden won, is het duel min of meer een finale. Wel beseft Dokter dat de wedstrijd tegen Italië een heel ander duel dan tegen Israël wordt. ,,Zij hebben specifieke kwaliteiten en zijn in de counter heel gevaarlijk. Bovendien kunnen zij een voorsprong goed vasthouden.” Aan Onder 16 dus de taak om ook dat duel winnend af te sluiten.

Statistieken:

Nederland - Israël 4-1 (1-0).

Scoreverloop: 21. Derkx 1-0, 45. Mahmoed 2-0, 59. Becker 3-0, 62. Malka 3-1, 77. Sanoh 4-1.

Opstelling Nederland: Rodney Rosink (FC Zwolle), Jorrit Hendrix (PSV), Tonny Trindade de Vilhena (RJO Feyenoord/Excelsior), Newien Ramlal (RJO Willem II/RKC), Sjoerd van Beers (RJO Willem II/RKC), Daniël Breedijk (Sparta Rotterdam), Abdul Nury (Voetbalacademie FC Twente BV), Mohamad Mahmoed (PSV), Wouter Marinus (RJO Heerenveen/Emmen), Sheraldo Becker (Ajax), Stijn Derkx (RJO Willem II/RKC).

Wissels: 41. Nathan Aké (RJO Feyenoord/Excelsior) voor Hendrix, 41. Yemaro Hoogdorp (AZ) voor Trindade de Vilhena, 59. Moussa Sanoh (PSV) voor Nury, 59. Branco van den Boomen (RJO Willem II/RKC) voor Becker, 68. Thom Haye (AZ) voor Van Beers, 76. Sam Hendriks (De Graafschap) voor Derkx.

Volg ons ook op Twitter!



  • Tags:

Laatste artikelen