Er is iets mis gegaan.

Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.

Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.

Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.

Prima teamprestatie Beloftenelftal

KNVB Media
KNVB Media
6 februari 2008, 19:30

Foto:

Het Nederlands beloftenelftal is met vlag en wimpel geslaagd voor de testcase tegen Jong Denemarken. De vele nieuwe namen in de selectie deerden het team van KNVB-coach Hans Schrijver niet. In Lisse werd woensdag met 2-1 gewonnen door doelpunten van Rydell Poepon en Shkodran Metaj.

Schrijver kon na afloop alleen maar tevreden zijn over de verrichtingen van het beloftenelftal. ,,Met zes à zeven nieuwelingen in de ploeg bleek het een beetje zoeken, maar dat hebben we goed opgepakt. Als je bedenkt dat wij een Onder 20-team zijn en de Denen met Onder 21 aantraden, vind ik onze prestatie des te opvallender.”

Het beloftenelftal liet de Denen, met Lasse Schöne (De Graafschap), Timmi Johansen (sc Heerenveen) en Martin Christensen (Heracles Almelo) in de ploeg, in de opbouw vrij en loerde op balverlies op het middenveld. Om van daaruit optimaal gebruik te maken van de diepgang van Poepon en Stefan Nijland.

Treffer Poepon

Die gedachte kreeg al gestalte na negen minuten. Mitchell Donald (foto) veroverde de bal en stuurde Poepon op rechts de diepte in. De aanvaller trof doel met een schot in de lange hoek. Voor de pauze maakte Metaj er zelfs 2-0 van. Na een afgeslagen corner zag hij zijn schuiver door een mêlee van spelers achter de kansloze Kasper Schmeichel in het doel verdwijnen.

In de tweede helft oogde het spel van het beloftenelftal rommeliger. De Denen hanteerden vaker de lange bal om de aansluitingstreffer te forceren. Dit leidde tot veel scrimmages voor het doel van Wesley de Ruiter, maar meer dan een poging op de paal leverde het opportunisme niet op.

Met tien man

Nadat Schrijver al zijn wissels had verbruikt en Jeffrey Altheer twintig minuten voor tijd geblesseerd uitviel, moesten de Oranjehemden met tien man verder. De druk van Denemarken nam toe en in de 86ste minuut resulteerde dit in de 2-1 door Jesper Lange. De Ruiter voorkwam in de slotminuten de 2-2 door een Deense inzet fraai te pareren.

,,Ondanks de powerplay van de Denen hielden we stand. Een enorm pluspunt”, aldus Schrijver. ,,Dit resultaat geeft vertrouwen voor het toernooi in Toulon, waar we met z’n allen naar toewerken. Door de doorstroming van een aantal spelers naar Jong Oranje dienen zich vanzelf anderen aan. Dat zegt wel iets over de aanwezigheid van talent in Nederland.”

De eerstvolgende wedstrijd voor het Nederlands beloftenelftal staat gepland op woensdag 26 maart. Jong Tunesië is dan gastheer voor het talententeam van Schrijver en assistent Harry Sinkgraven.

Statistieken:

Nederlands beloftenelftal – Jong Denemarken 2-1 (2-0).

Scoreverloop: 9. Rydell Poepon 1-0, 36. Shkodran Metaj 2-0, 86. Jesper Lange 2-1.

Geel: Vito Wormgoor (Ajax).

Beginopstelling: Wesley de Ruiter (FC Utrecht); Tom Hiariej (FC Groningen), Vito Wormgoor (Ajax), Jeffrey Altheer (Excelsior), Niels Fleuren (VVV-Venlo); Mitchell Donald (Ajax), Stefan Nijland (FC Groningen), Dominique Kivuvu (NEC); Rachid Ofrany (VVV-Venlo), Rydell Poepon (Willem II), Shkodran Metaj (FC Groningen).

Wissels: 46. Jeffrey Sarpong en John Goossens (beiden Ajax) voor Metaj en Ofrany, 50. Murat Yildirim (Ajax) voor Hiariej, 63. Adil Auassar (VVV-Venlo), Niels Vorthoren (Willem II) en Patrick Gerritsen (FC Twente) voor Fleuren, Poepon en Nijland.


  • Tags:

Laatste artikelen