Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto:
Het Nederlands Beloftenelftal heeft zaterdag een oefeninterland in en tegen Turkije verloren. De formatie van KNVB-coach Remy Reynierse nam via Alex Schalk de leiding, maar nog voor rust maakten de Turken twee goals: 2-1. Na de pauze kwam er geen verandering meer in die score.
Reynierse zag zijn ploeg in Istanbul het eerste halfuur domineren. In die fase kwamen de Beloften dan ook verdiend op voorsprong via Schalk. Even later lag de bal weer in het Turkse net, na een benutte rebound van Arsenio Valpoort. Maar tot verbazing van het Nederlandse kamp werd die treffer geannuleerd. Reynierse: ,,Waarom weten we nog steeds niet."
Vlak voor rust veroorzaakte Stefano Denswil een strafschop en dat bleek het breekpunt in de wedstrijd. ,,Tot dat moment hadden we geen kans weggegeven. Daarna kantelde het duel”, aldus Reynierse. De toegekende penalty werd benut en even later werd een voorzet binnen gewerkt. In plaats van met een voorsprong gingen de Beloften met een achterstand de kleedkamer in.
Met zes verse krachten, en later nog een zevende, werd in de tweede helft jacht gemaakt op de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit. Aan de andere kant kreeg Turkije mogelijkheden om de ontmoeting te beslissen. Ook dat gebeurde niet. In de slotfase kreeg Lesly de Sa zijn tweede gele kaart wegens gevaarlijk spel, toen hij in de doelmond een uiterste poging deed om te scoren.
,,We hebben veel spelers internationale ervaring laten opdoen en dat is het primaire doel”, zegt Reynierse. ,,Een halfuur waren we heer en meester, daarna ging we teveel mee in het spel van Turkije en werden we wat onzeker. Hier moeten de jongens van leren, zodat zulke dingen ons in de komende oefeninterlands niet meer overkomen.”
Die oefeninterlands vinden volgende maand plaats, als het Beloftenelftal twee keer tegen Noorwegen speelt.
Statistieken:
Turkije – Nederland 2-1 (2-1).
Scoreverloop: 17. Alex Schalk 0-1, 37. 1-1 (penalty), 40. 2-1.
Rood: De Sa (2x geel).
Opstelling: Verhulst (46. Van der Lei), Schmidt, Van der Hoorn (46. Veltman), Denswil, Koppers (46. Wijnaldum), Boccara (67. Jansen), De Sa, Foor (46. Promes), Schalk (46. Locadia), Ziyech, Valpoort (46. Manu).