Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Sam Bosma in duel met Kika. Oranje Futsal leverde een uitstekend optreden af tegen WK-finalist Portugal. - Foto: KNVB Media
Oranje Futsal (v) heeft het eerste duel op het EK-kwalificatietoernooi in Portugal verloren. Nederland hield de schade tegen het gastland beperkt; 0-2. Een knappe prestatie van de ploeg van Sven van Dam want Portugal behoort de tot de absolute top van Europa en stond vorig jaar nog in de WK-finale.
Wie alleen al naar het aantal doelpogingen kijkt (16 tegenover 39) ziet dat Portugal de dominante ploeg was in het Pavihão Dr. Salvador Machado. Toch lukte het keeper Anna Reitsma bijna om met de nul de rust te halen. Er stond nog een halve minuut op de klok toen Inês Matos eindelijk een gaatje vond in de Oranje defensie; 0-1.
Het team van Oranje Futsal (v) voor het duel met Portugal.
Na de pauze ging Portugal op jacht naar meer goals. Oranje Futsal loerde op de omschakeling. Maria Pereira verdubbelde vijf minuten voor tijd de Portugese voorsprong naar 0-2, maar meer goals liet het compact spelende Nederland niet toe. De kleine nederlaag kan Oranje Futsal nog wel eens van pas komen als aan het eind van de rit het doelsaldo bepalend is voor de positie in de poule.
Voor de ploeg van bondscoach Van Dam breken nu de wedstrijden van de waarheid aan. Oranje Futsal speelt vrijdag 9 oktober tegen Finland en neemt het twee dagen later op tegen Tsjechië. Deze drie landen gaan naar verwachting uitmaken wie er tweede wordt achter de gedoodverfde nummer één Portugal. De nummer twee in de groep maakt ook nog kans op het EK, hetzij rechtstreeks, hetzij via de play-offs. Finland deed wat dat betreft goede zaken door het openingsduel met 1-0 van Tsjechië te winnen.
Alyssa Dijkstra is sterk aan de bal in het Pavihão Dr. Salvador Machado van Oliveira de Azeméis.
Marlous Pieëte is een van de spelers die van de partij is op het EK-kwalificatietoernooi en tegen Portugal in actie kwam. Eerder was zij international van het Nederlands vrouwenelftal op het veld. OnsOranje sprak met haar voordat Oranje afreisde naar Portugal.
Marlous Pieëte had het allemaal al 51 keer meegemaakt als veldvoetballer; het oranjeshirt aantrekken, samen oplopen om naar het volkslied te luisteren. En toch… het kippenvel stond onlangs weer dik op haar armen bij haar debuut als futsalinternational tegen België. Vanaf 8 oktober strijdt ze in Portugal met Oranje Futsal voor een EK-ticket. 'Ik kan er nu veel meer van genieten.'
Marlous Pieëte maakte het begin van de opmars van het vrouwenvoetbal in Nederland mee. Ze speelde voor FC Twente bij de start van de Vrouwen Eredivisie in 2007 en won in Enschede de KNVB Beker en de landstitel. Bondscoach Vera Pauw nam haar op in de selectie voor het eerste EK van het Nederlands elftal in 2009. Voor het oog van meer dan een miljoen televisiekijkers scoorde Pieëte in de halve finale tegen Engeland. De wedstrijd ging verloren, maar het Nederlandse vrouwenvoetbal stond definitief op de kaart. Uiteindelijk schopte ze het tot 51 wedstrijden voor Oranje, waarin ze acht keer trefzeker was.
Interview met Pieëte
"We hebben een heel gepassioneerde groep."