Het lukt niet om de pagina die je zocht op OnsOranje.nl te laden.
Op dit moment is de website in onderhoudsmodus. Probeer het later nog eens.
Gebruik je een adblocker? Probeer deze uit te zetten en laad de pagina opnieuw.
KNVB.nl
Voor nieuws en ondersteuning van het Nederlandse voetbal.
Oranje
Het officiële kanaal van de KNVB voor alle Oranjefans.
Voetbal.nl
Hét platform voor uitslagen, standen en programma voor amateurvoetballend Nederland.
Eurojackpot KNVB Beker
Voor het laatste nieuws, uitslagen en programma van de Eurojackpot KNVB Beker.
Eurojackpot Vrouwen Eredivisie
Het officiële kanaal van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie met het laatste nieuws, programma, standen en alle samenvattingen.
Rinus
De online assistent voor alle jeugdtrainers van Nederland.
KNVB Campus
Voor de teams van morgen.
KNVB Shop
De officiële webshop van de KNVB.
KNVB Ticketshop
Het officiële verkoopkanaal voor de KNVB. Koop hier je tickets voor Oranje en de Eurojackpot KNVB Beker.
Dugout
De digitale leeromgeving van de KNVB
Eén Tweetje
De online community voor bestuurders in het amateurvoetbal.
KNVB Expertise
Kennis- en innovatiecentrum voor Betaald Voetbal.
Foto: adofans.nl
We gaan vandaag terug naar 2 december 1928. Naar de vriendschappelijke interland in San Siro tegen Italië, en naar een speler die lange tijd topscorer van Oranje was. Wim Tap was ook de grote man aan Oranje-zijde, maar ondanks zijn twee goals ging het Nederlands elftal wel onderuit (3-2).
Wim Tap (op de foto op de voorgrond) is een van de grootste voetballers uit de Haagse geschiedenis. Een man die schitterde in een ver verleden, maar nog altijd respect afdwingt bij de echte liefhebbers uit de Residentie. Tap, die speelde voor ADO in een tijd dat er nog geen betaald voetbal was, had een bovengemiddeld talent. Hij speelde 33 maal in het Nederlands elftal, terwijl in die jaren veel spelers maar tot hooguit een handvol interlands kwam. Tap was, heel simpel, vaste keus in Oranje.
Hij maakte voor zijn vaderland ook redelijk wat doelpunten: zeventien stuks. Daarbij was hij de eerste international van de Haagse club ooit. Hij debuteerde oktober 1925 in de met 4-2 gewonnen wedstrijd tegen Denemarken. Tap scoorde meteen in zijn eerste duel in het oranje tuniek. Zijn laatste interland was tegen België, in mei 1931. Hij had er toen precies 3000 minuten in Oranje op zitten. De aanvaller was jarenlang topscorer van het Nederlands elftal, tot hij werd ‘ingehaald’ door een andere grootheid, met wie hij nog veel samenspeelde, Beb Bakhuys. Ook tegen de Italianen vormden de twee de aanval. Maar in tegenstelling tot Tap wist Bakhuys het net niet te vinden.
Succes
De interland tegen Italië, die 2e december 1928, liep voor Wim Tap persoonlijk uit op een succes. Hij maakte beide goals voor het Nederlands elftal, bracht zijn team zelfs twee maal op voorsprong voor rust. Maar door twee goals van Libonatti en een late benutte strafschop van Baloncieri ging de ploeg van bondscoach Bob Glendenning toch onderuit in Milaan – in het stadion waar later meerdere Nederlanders grote sucessen zouden vieren.
Het was desondanks ook een hoogtepunt voor de Hagenaar om een andere reden. Hij speelde voor het eerst in Oranje samen met zijn bijna vier jaar oudere broer Gerard. Maar waar Wim tot 3000 minuten in het nationale tricot zou komen, daar bleef het voor Gerard slechts bij dat ene potje.
Opstelling Nederland:
Halle, Horsten, Van Kol, Kools, Van Dolder, Van Heel, Elfring, G. Tap, Bakhuys, W. Tap, Van Nellen.
In deze rubriek blikken wij terug op historische wedstrijden van het Nederlands elftal. Gespeeld op de dag van vandaag, maar dan jaren geleden. Naast de wedstrijden komt ook het verhaal achter die duels aan bod. Ook wedstrijden van andere nationale teams kunnen de revue passeren, net als portretten van voormalig internationals of andere bijzondere gebeurtenissen die op een bepaalde dag in het verleden van belang waren voor Oranje.
Volg ons ook op Twitter!